Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Písku bude řádit Divokej Bill

 
neděle, 23. července 2017, 20:12

Už 29. července přijíždí do Písku Divokej Bill se svou nejnovější koncertní show. Divokej Bill a host Poletíme? zahrají v Letním kinu Písek v rámci Píseckého kulturního léta.

Turné, které propaguje novou, v pořadí sedmou řadovku Divokýho Billa s názvem Tsunami, odstartovalo 25. května v Plzni. Čítá celkem 23 zastávek napříč republikou, včetně Písku, a kapela ho zakončí 2. září v domovských Úvalech.

Během koncertu nebudou chybět klasiky jako Plakala, Takovej pocit a další. „Nových věcí, jako jsou Tsunami, Kořala, Vodrhovačka a Utrejch, bychom chtěli hrát co nejvíce, na všechny však asi nedojde, ale tak polovinu desky určitě představíme i naživo. To je vždy výzva, která nás baví,“ komentuje frontman kapely Václav Bláha. 

Tucet nových písní natáčeli Billové během prvních měsíců letošního roku a autorsky se na nich nejvíce podíleli Václav Bláha a Roman Procházka. Celkové aranže jsou pak jako vždy společným dílem celé kapely. Kromě obvyklého nástrojového složení se navíc můžete těšit v některých písních i na foukací harmoniku v podání banjisty Jana Bártla, kontrabas Jurdy Čaruje nebo na smyčcové pasáže, které má na svědomí Apollon Quartet. Zaslechnete i syntetické zvuky.

„Tematicky je deska taková klasika, tedy všehochuť. Texty jsou o svobodě, kamarádství, lásce, hodně radosti, trochu splínu, ale také o mejdanech a životě s kapelou, Nechybí ani naše oblíbené námořnické téma. Právě námořnická píseň, jmenuje se Naděje, v sobě skrývá i hodně zajímavý příběh, když si každou sloku napsal na míru jeden z nás, a taky si ji na desce zazpíval,“ doplňuje Bláha.

Album Tsunami bude k dispozici i na zastávkách turné kapely. Tedy i v píseckém letním kině. Koncert oblíbené české kapely zde v sobotu začíná ve 20 hodin. Vstupenky za 380 korun jsou k dispozici na portálu Ticketstream nebo na webových stránkách Centra kultury města Písek.

Napsal(a) Lukáš Dvořák s využitím TZ
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové na tom budou dělat na třeboňském zámku

neděle, 23. července 2017, 11:21

Třeboňský zámek se ve čtvrtek dočká vzácných hostů. Na pozvání Pavla Barnáše přijedou do „města ryb“ oblíbení bratři Ebenové. V...

Začal jubilejní 20. ročník Selských slavností v Holašovicích

pátek, 21. července 2017, 19:45

Jihočeské Selské slavnosti se již devatenáct let konají v malebné vesničce Holašovice a začínají v pátek 21.7. již v ranních...

Hradozámecké slavnosti v Jindřichově Hradci nabízí i netradiční noční...

pátek, 21. července 2017, 18:10

Hradozámecké slavnosti zpestřené nočními prohlídkami hradu i zámku se už podruhé uskuteční v Jindřichově Hradci. Lidé se podívají...

SOUTĚŽ: Liška Bystrouška se chystá před českokrumlovské otáčivé...

pátek, 21. července 2017, 15:00

Sezona českokrumlovského otáčivého hlediště je v plném proudu. A od 2. do 6. srpna bude patři českokrumlovská scéna představením...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.