Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vltavotýnským slavnostem budou vévodit Lenka Dusilová a Vlasta Horváth

 
úterý, 18. července 2017, 12:40

V sobotu 22. července proběhnou v Týně nad Vltavou městské slavnosti, konané s podporou ČEZ a Pivovaru Protivín. Celodenní program nabídne zábavu pro všechny generace.

Letos jsme se vrátili k osvědčenému termínu konání slavností uprostřed léta, věříme, že kromě místních dorazí i návštěvníci z okolí,“ zve na akci starosta města Milan Šnorek. Slavnosti připomenou památku významného loutkáře Matěje Kopeckého, který na Vltavotýnsku působil a je pohřben na místním hřbitově. Dopoledne bude znít na týnském náměstí swing a dechovka, odpoledne se můžou děti a rodiče těšit na divadelní pohádku a energickou hudební show Bombarďáka.

Na náměstí zahraje i místní folkrocková kapela Epydemye, na níž navážou hlavní hvězdy. Vlasta Horváth přiveze s kapelou skvělou poprockovou show a Lenka Dusilová s Baromantikou vykreslí lyrické hudební krajiny. Slavnosti uzavře kapela Čankišou, která svou energickou hudbou na pomezí rocku, ska a worldmusic strhne všechny k tanci. Jan Ivanega, ředitel pořádajícího Městského centra kultury a vzdělávání, dodává: „Podle statistik ČHMÚ bývá 22. července zpravidla dobré počasí, věříme, že i letos sluníčko a příjemné teploty přispějí k pohodovému dni.

Hlavní program na náměstí budou doprovázet četné doprovodné akce. Milovníci řeky mohou podniknout vyhlídkovou plavbu po Vltavě a na farmářských trzích si všichni budou moci zakoupit kvalitní regionální produkty. Pro fanoušky tvrdších hudebních žánrů je připravena tradiční alternativní stage. V městské galerii bude celý den probíhat edukační program pro děti i dospělé, infocentrum nabídne komentované prohlídky města, v knihovně proběhne literární pásmo četby knih o loutkářství a v Městském muzeu si budou moci návštěvníci vyslechnout povídání o Matěji Kopeckém.

Podrobný program slavností je ke shlédnutí na webu www.kulturatyn.cz.

Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

Yauwais Cup vyhrála Rodinná sešlost. Ve finále porazila Sekáče z Radostic v sérii 3:0

úterý, 18. července 2017, 10:40

Pátý ročník turnaje v míčových či silových sportech – Yauwais Cup – vyhrál opět domácí tým z Ledenic. Po třech výhrách...

Markétskou pouť v Horní Plané navštívilo zhruba 10 tisíc lidí

pondělí, 17. července 2017, 17:00

Hornoplánská Markétská pouť je oblíbenou tradicí, což letošní ročník opět potvrdil. Pořadatelé, tedy město Horní Planá,...

Vltavská informační centra rozšiřují své služby

pondělí, 17. července 2017, 16:13

Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky...