Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vltavotýnským slavnostem budou vévodit Lenka Dusilová a Vlasta Horváth

 
úterý, 18. července 2017, 12:40

V sobotu 22. července proběhnou v Týně nad Vltavou městské slavnosti, konané s podporou ČEZ a Pivovaru Protivín. Celodenní program nabídne zábavu pro všechny generace.

Letos jsme se vrátili k osvědčenému termínu konání slavností uprostřed léta, věříme, že kromě místních dorazí i návštěvníci z okolí,“ zve na akci starosta města Milan Šnorek. Slavnosti připomenou památku významného loutkáře Matěje Kopeckého, který na Vltavotýnsku působil a je pohřben na místním hřbitově. Dopoledne bude znít na týnském náměstí swing a dechovka, odpoledne se můžou děti a rodiče těšit na divadelní pohádku a energickou hudební show Bombarďáka.

Na náměstí zahraje i místní folkrocková kapela Epydemye, na níž navážou hlavní hvězdy. Vlasta Horváth přiveze s kapelou skvělou poprockovou show a Lenka Dusilová s Baromantikou vykreslí lyrické hudební krajiny. Slavnosti uzavře kapela Čankišou, která svou energickou hudbou na pomezí rocku, ska a worldmusic strhne všechny k tanci. Jan Ivanega, ředitel pořádajícího Městského centra kultury a vzdělávání, dodává: „Podle statistik ČHMÚ bývá 22. července zpravidla dobré počasí, věříme, že i letos sluníčko a příjemné teploty přispějí k pohodovému dni.

Hlavní program na náměstí budou doprovázet četné doprovodné akce. Milovníci řeky mohou podniknout vyhlídkovou plavbu po Vltavě a na farmářských trzích si všichni budou moci zakoupit kvalitní regionální produkty. Pro fanoušky tvrdších hudebních žánrů je připravena tradiční alternativní stage. V městské galerii bude celý den probíhat edukační program pro děti i dospělé, infocentrum nabídne komentované prohlídky města, v knihovně proběhne literární pásmo četby knih o loutkářství a v Městském muzeu si budou moci návštěvníci vyslechnout povídání o Matěji Kopeckém.

Podrobný program slavností je ke shlédnutí na webu www.kulturatyn.cz.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Markétskou pouť v Horní Plané navštívilo zhruba 10 tisíc lidí

pondělí, 17. července 2017, 17:00

Hornoplánská Markétská pouť je oblíbenou tradicí, což letošní ročník opět potvrdil. Pořadatelé, tedy město Horní Planá,...

Legendární Alice Cooper představil nový song Paranormal z očekávané...

pondělí, 17. července 2017, 12:27

Alice Cooper příští rok oslaví sedmdesátiny. Do důchodu se ale nechystá, čehož důkazem je nová skladba Paranormal ze stejnojmenné...

Janě Šrejma Kačírkové a jejím hostům aplaudovala ve stoje tisícovka...

pondělí, 17. července 2017, 09:04

Bouřlivým aplausem ve stoje ocenila v sobotu večer tisícovka nadšených diváků výkony protagonistů koncertu uspořádaného k 660....

Hra o trůny: Tak už se konečně dočkáme

neděle, 16. července 2017, 14:23

Dlouho očekávaná premiéra sedmé série celosvětově oblíbeného seriálu Hra o trůny je konečně za dveřmi. Již na tuto neděli je na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.