Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Markétskou pouť v Horní Plané navštívilo zhruba 10 tisíc lidí

 
pondělí, 17. července 2017, 17:00

Hornoplánská Markétská pouť je oblíbenou tradicí, což letošní ročník opět potvrdil. Pořadatelé, tedy město Horní Planá, návštěvnost vyčíslují zhruba na 10 tisíc lidí. Pouť se uskutečnila 14. až 16. července.

„Program je každoročně natolik rozmanitý, že musí potěšit všechny věkové kategorie. Akce je vždy hlavně o setkání místních lidí, jejich rodin a přátel, ale nemalou skupinu návštěvníků tvoří i turisté,“ říká starosta města Jiří Hůlka.

Luděk Štěpánek z hornoplánského infocentra upozorňuje hlavně na bohatě obsazenou tržnici. „Podobná se dá v širším okolí nalézt snad jen v Českém Krumlově či Holašovicích. Trhovci nabízeli zajímavé zboží. Nechyběly ani řemeslné výrobky, do města dorazili například kovář, hrnčíř či řezbářka,“ vyjmenovává Luděk Štěpánek.

Z hudebního programu byl největší zájem o skupiny Flám, Babouci a HE Band. Úspěch slavil i místní sbor Musica Viva, který dokázal zaplnit kostel sv. Markéty. „Z kultury musíme zmínit i divadelním představení divadélka KOS. Diváky neodradil ani déšť, který některá představení narušil,“ dodává Luděk Štěpánek.

Pouť byla dle slov organizátorů oslavou české a cizí gastronomie a vynikající jihočeského piva. „Máme radost, že se akce opět vydařila a už nyní zveme na další ročník!“ uzavírá Jiří Hůlka.

 


 

Kam dál?

Legendární Alice Cooper představil nový song Paranormal z očekávané...

pondělí, 17. července 2017, 12:27

Alice Cooper příští rok oslaví sedmdesátiny. Do důchodu se ale nechystá, čehož důkazem je nová skladba Paranormal ze stejnojmenné...

Janě Šrejma Kačírkové a jejím hostům aplaudovala ve stoje tisícovka...

pondělí, 17. července 2017, 09:04

Bouřlivým aplausem ve stoje ocenila v sobotu večer tisícovka nadšených diváků výkony protagonistů koncertu uspořádaného k 660....

Hra o trůny: Tak už se konečně dočkáme

neděle, 16. července 2017, 14:23

Dlouho očekávaná premiéra sedmé série celosvětově oblíbeného seriálu Hra o trůny je konečně za dveřmi. Již na tuto neděli je na...

Hudební festival v Českém Krumlově zahájily árie z Carmen

neděle, 16. července 2017, 08:59

Operním galakoncertem začal v pátek 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, který potrvá do 5. srpna....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.