Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hra o trůny: Tak už se konečně dočkáme

 
neděle, 16. července 2017, 14:23

Dlouho očekávaná premiéra sedmé série celosvětově oblíbeného seriálu Hra o trůny je konečně za dveřmi. Již na tuto neděli je na HBO naplánovaná premiéra prvního dílu již zmiňované sedmé série. Oproti předchozím šesti sériím, které měly vždy po deseti epizodách, má sedmá pouze sedm epizod, nicméně tvůrci slibují, že diváci rozhodně nebudou zklamaní.

Už poslední dvě epizody šesté série, Bitva bastardů a Vichry zimy byly přímo nabité akcí a navnadily nás na sérii nadcházející, na kterou jsme si ale museli počkat více než rok. Premiéra Bitvy bastardů se totiž uskutečnila 19. června 2016 a premiéra Vichrů zimy o týden později, 26. června 2016. Je až neuvěřitelné, jak rychle ten čas uplynul a ještě neuvěřitelnější je, že během sedmi týdnů bude opět po všem a opět budeme netrpělivě očekávat další, tentokrát již poslední sérii.

Mezi fanoušky se sice spekuluje, že by Hra o trůny mohla aspoň částečně pokračovat vznikem dalšího seriálu, takzvaného spinoffu, o bratru Daenerys Targaryen Rhaegaru Targaryenovi, tyto spekulace ale zatím potvrzeny nebyly.

Abychom si to čekání alespoň malinko ukrátili, pojďme trochu zabrousit do historie vzniku této celosvětové senzace.

Autorem ságy Píseň ledu a ohně je americký spisovatel sci-fi a fantasy George R. R. Martin, který jej původně zamýšlel sepsat jako knižní trilogii. První díl ságy začat Martin zpracovávat již v roce 1991 a kniha poté vyšla o pět let později v roce 1996 (česky v roce 2000) pod názvem Hra o trůny. Další dvě knihy s názvy Střet králů a Bouře mečů vycházely vždy po dvou letech, tedy 1998 a 2000 (česky 2001 a 2002).

Čtvrtá kniha pojmenovaná Hostina pro vrány ale vyšla až za pět let v roce 2005 (česky 2006) a za dalších šest let, v roce 2011 (česky 2012), vyšla zatím poslední kniha nazvaná Tanec s draky. Podle Martinova posledního vyjádření by se sága měla skládat celkem ze sedmi románů. Martin ale s vydáním posledních dvou knih, které by se měly jmenovat Vichry zimy a Sen o jaru, ale rozhodně nijak nespěchá.

S nápadem zpracovat román George R. R. Martina jako seriál přišli David Benioff a D. B. Weiss v roce 2006, poté co Benioff začal číst první román Hra o trůny. Benioff zavolal Weissovi a podělil se s ním o své vzrušení z Martinovy knihy. Weiss se ihned dal do čtení a dočetl tisícistránkovou knihu během 36 hodin. Poté se oba dohodli s HBO a přesvědčili Martina, aby pomohl psát scénář k seriálové adaptaci zatím první knihy. Na seriálu začali pracovat v lednu 2007. Natáčení seriálu poté započalo 26. července 2010 a premiéra prvního dílu první série se uskutečnila 17. dubna 2011.

Napsal(a) Daniela Škodová | Foto Helen: Sloan/HBO | Zdroj wikipedia.com
 


 

Kam dál?

Hudební festival v Českém Krumlově zahájily árie z Carmen

neděle, 16. července 2017, 08:59

Operním galakoncertem začal v pátek 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, který potrvá do 5. srpna....

SOUTĚŽ: Valmont, nový balet před otáčkem

sobota, 15. července 2017, 11:00

Valmont je jméno ústřední postavy světoznámého příběhu psaného v dopisech Nebezpečné známosti. Tento román převedl do tanečního...

Děti při jízdě motoráčkem zabaví hrajvedoucí

pátek, 14. července 2017, 17:30

Spolek Vltavotýnská lokálka ve spolupráci se spolkem Art Centrum Záhoří chystá v sobotu 15. července letní nostalgickou jízdu...

Bratři v triku budou mít v Třeboni výstavu. Potěší jak děti, tak i...

pátek, 14. července 2017, 16:10

V pátek 14. července odstartuje výstavu studia Bratři v triku vernisáž. Expozice bude k vidění v prostorách Domu Štěpánka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.