Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Divadlo na radnici, koncert před K2 a metal ve Slavii

 
úterý, 11. července 2017, 10:55

Slavii navštíví americká deathmetalová legenda Obituary a doplní je kapely Absu a Beheaded. Pokud preferujete klidnější kulturní program, zajděte na divadlo na radniční nádvoří nebo do letního kina.

Úterý 11. července

České Budějovice

Letní klubko – Dřevění herci – Výtvarný Atelier Tvor – 8:00 – 16:00
Loutková pohádka, ve které hraje Téměř divadelní společnost.

Radniční léto: Zlatá husa a Modrý kahanec – radnice – nádvoří – 18:00
Pohádka o Truhlíkovi, který se vydá s prapodivnou smečkou do světa najít si pro sebe kousek štěstí. Druhá pohádka o vysloužilém vojákovi a nevděčném králi. Loutkové představení na motivy pohádek bratří Grimmů.

Špunti na vodě – Letní kino Háječek – 21:30
Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Režie: Jiří Chlumský.

Středa 12. července

České Budějovice

Středy před K2 – Trautenberk – před K2 – 19:00
Alternative metal z Klatov. Během dvou let si kapela podmanila velkou část Západních Čech, vydala demo Tady je Trautenberkovo (2012) a vzápětí debutové plnohodnotné album Hladová srna (2013).

Obituary (USA), Absu (USA), Beheaded (MT) – Klub Slavie – 19:00
Američtí deathmetaloví Obituary s nadpozemským hlasem Johna Tardyho přijedou zatopit pod kotlem! Do Českých Budějovic navíc přivezou zbrusu novou desku. Sestavu nakopne přítomnost blackových krajanů Absu a deathových Beheaded z Malty.

Vetřelec: Covenant – Letní kino Háječek – 21:30
Vetřelec: Covenant je novou kapitolou, ve které posádka vesmírné lodi Covenant směřuje na vzdálenou planetu na druhé straně galaxie, která se zdá být neobjeveným rájem. Ve skutečnosti ale skrývá nebezpečí, které si nikdo z členů posádky nedokázal představit.

Čtvrtek 13. července

České Budějovice

Lidová řemesla – Řezbářská tvůrčí dílna, podmalba na sklo – Galerie Na dvorku – 12:00
Předvádění tradičních lidových řemesel a tvůrčí dílny pro děti i dospělé.

Zahájení výstavy Národní kronika – Zpívání pro radost, Slunečnice – náměstí Přemysla Otakara II. – 16:00
U příležitosti zahájení putovní výstavy Národní kroniky vystoupí pěvecký sbor Klubu Aktiv – Zpívání pro radost a taneční soubor Slunečnice Svazu důchodců MO ČB. Přivítáme i patrona Národní kroniky herce a režiséra Jana Kačera.

Radniční léto: Červená Karkulka – radnice – nádvoří – 18:00
Tradiční pohádka v netradičním zpracování.

The Hydrant – Vatikán – 20:00
Cestou na festival se u nás zastaví a zahrajou chlapíci z dalekého Bali.

Já, padouch 3 – Letní kino Háječek – 21:30
Mimoni jásají, jejich šéf se rozhodl vrátit k bláznivým akčním kouskům. Největší světový padouch Gru a jeho žlutí mimoní pomocníčci se vracejí v novém dobrodružství. A budou čelit neméně rafinovanému zločinci jménem Baltazar Bratt.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto www.obituary.cc
 


 

Kam dál?

VIDEO: Kdo si počkal, ten se dočkal. Borovanské Borůvkobraní...

úterý, 11. července 2017, 08:15

Druhý červencový víkend patřil třináctému ročníku Borůvkobraní, které se tradičně konalo v prostorách borovanského kláštera. Bylo...

Vidovská múza Jana Šrejma Kačírková zve na operní díla

pondělí, 10. července 2017, 10:45

Večer plný skvělých a světově proslulých operních melodií čeká návštěvníky koncertu Vidovská múza Jana Šrejma Kačírková, který se...

Uznávaný operní pěvec, jeho nadace pomáhá dětem. Ramón Vargas zahájí...

pondělí, 10. července 2017, 08:35

Již v pátek slavnostně začne 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Operní galakoncert v Pivovarské zahradě...

Blíží se vernisáž výstav ve Wortnerově domě

neděle, 9. července 2017, 09:22

Alšova jihočeská galerie v Českých Budějovicích přivítá příští týden tři výstavy. Zahájení bude ve čtvrtek od 17 hodin.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.