Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Kdo si počkal, ten se dočkal. Borovanské Borůvkobraní přilákalo tisíce lidí

úterý, 11. července 2017, 08:15

Druhý červencový víkend patřil třináctému ročníku Borůvkobraní, které se tradičně konalo v prostorách borovanského kláštera. Bylo co jíst, bylo co pít, zábava také byla, ti zručnější mohli navštívit řemeslný jarmark.

Gastronomicko-kulturní festival přišel s bohatým programem. Pro příznivce dobrého jídla a pití byly lákadlem kynuté knedlíky s borůvkovou omáčkou, pány jistě potěšilo borůvkové pivo nebo pečené selátko, klobásy a bramboráky. Nechyběly samozřejmě borůvkové koláče, vafle nebo palačinky.

Hudební scéna patřila Jihočeské Podhorance a folklorním souborům z jižních Čech. Vystoupily také kapely Kdo měl čas, Dětský Pokojíček nebo Tlustá Berta. Nedělní program zajistila borovanská základní umělecká škola nebo skupiny Living room, Quiet a Pilot Season. Vidět jste mohli i bubenickou show Wild Sticks.

Pro soutěživé se konalo mistrovství světa v chytání borůvek do úst, borůvková výtvarná show a asi nejočekávanější soutěž o krále jedlíků borůvkových knedlíků. Tu vyhrál Luboš David z Veselé nad Lužnicí, který spořádal 25 kynutých knedlíků. Rekord, 33 snědených knedlíků, ale překonán nebyl. Celkem se soutěže zúčastnilo 37 soutěžících, z toho čtyři ženy, a dohromady snědli neuvěřitelných 475 knedlíků.

Organizátoři mysleli i na rodiny s dětmi. Ty si mohly vybrat z divadelních pohádkových představení, diskotéky pro děti, pohádkových zpívánek nebo tvořivé dílny. Nechybělo oblíbené malování na textil, hrnečky nebo látkové panenky.

Návštěvníci, kteří dorazili až v neděli, mohli vidět unikátní borůvkové živé sochy. Součástí festivalu byla i každroční poradna zahradníka Pavla Chlouby nebo výstava kreslených vtipů o lidech s hendikepem. Že vám výstava přišla plná černého humoru? Nebojte, vše bylo pod taktovkou kapely The Tap Tap.

 
 
 


 

Kam dál?

Vidovská múza Jana Šrejma Kačírková zve na operní díla

pondělí, 10. července 2017, 10:45

Večer plný skvělých a světově proslulých operních melodií čeká návštěvníky koncertu Vidovská múza Jana Šrejma Kačírková, který se...

Uznávaný operní pěvec, jeho nadace pomáhá dětem. Ramón Vargas zahájí...

pondělí, 10. července 2017, 08:35

Již v pátek slavnostně začne 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Operní galakoncert v Pivovarské zahradě...

Blíží se vernisáž výstav ve Wortnerově domě

neděle, 9. července 2017, 09:22

Alšova jihočeská galerie v Českých Budějovicích přivítá příští týden tři výstavy. Zahájení bude ve čtvrtek od 17 hodin.

Vítězové Stardance se sejdou v Budějcích

sobota, 8. července 2017, 08:46

Stardance je od roku 2006 fenoménem televizní zábavy. V taneční show se v celkem osmi dosavadních řadách objevily desítky známých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.