Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na náměstí Přemysla Otakara II. se bude promítat pod širým nebem

 
pátek, 7. července 2017, 14:30

Českobudějovické náměstí se již tradičně promění v kino sál. Filmová nabídka je zajímavá, vstupné dobrovolné a výtěžek z celé akce jde na dobročinné účely.

Pojízdné kino bratří Čadíků zavítá na českobudějovické náměstí v pátek 7. července a hrát bude následující čtyři dny, vždy od 21:45. Těšit se můžeme jak na komedii, pohádku, tak i na drama nebo dokumentární snímek Dana Přibáně.

Prvním promítaným filmem bude československá romantická komedie Všechno nebo nic v hlavních rolích s Táňou Pauhofovou, Klárou Issovou nebo Ondřejem Sokolem.

V sobotu můžete na náměstí vyrazit společně s dětmi. Na programu je totiž česká pohádka Řachanda o rozmazlené princezně a dvou kamarádech.

Předposledním promítaným filmem bude Teorie tygra z režie Radka Bajgara. Drama komedie plná známých herců v čele s Jiřím Bartoškou, Eliškou Balzerovou nebo Jakubem Kohákem.

Celý program uzavře dokumentární film Trabantem do posledního dechu.

Po Budějcích se může na kinematograf těšit Třeboň, Tábor nebo Pelhřimov. Celou trasu najdete na internetových stránkách www.kinematograf.cz

 

 

Foto Facebook Kinematograf bratří Čadíků
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Irští Words That Burn a párty v Háječku

čtvrtek, 6. července 2017, 17:09

V pátek proběhne akce klubu Velbloud v Háječku a v sobotu si můžete užít metalový nářez. Na divadlo se s dětmi vypravte na...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Další komiksová nálož! Vrací se Spider-Man

čtvrtek, 6. července 2017, 11:05

Je tady čtvrtek a s ním filmového premiéry v Cinestaru. Tentokrát můžete vyrazit na nového Spider-Mana.

Otec otáčivého hlediště v Krumlově by se dnes dožil 110 let. Chystá...

středa, 5. července 2017, 17:05

Před 110 lety, 5. července 1907, se v lotyšské Libavě narodil divadelní architekt a scénograf Joan Brehms, který je autorem...

TRAILER TÝDNE: Dwayne Johnson v dalším remaku! Tentokrát řádí v...

středa, 5. července 2017, 16:01

Dwayne Johnson je aktuálně velmi vytížený… a evidentně si libuje v remacích. Po Pobřežní hlídce přichází čas Jumanji.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.