Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Nebyla to Pátá, byla to Devátá

 
pátek, 7. července 2017, 18:20

Na chlapa se přilepí vdaná ženská, organizuje mu život a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. V komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá objevil možnost vskutku originální, ba přímo senzační. A jakou, to se zájemci dozví ve středu 19. července od 19:00 hodin v divadelním sále českobudějovického Metropolu.

Zápletka komedie s detektivním nádechem režiséra Jiřího Menzela Nebyla to Pátá, byla to Devátá je prostá. Eva, pohledná žena středního věku, kterou hraje Jana Švandová, si za neobvyklých podmínek najde mladého milence Prokopa. Toho hraje Josef Carda. Společně si pak naplánují vraždu jejího manžela Maria, Rudolfa Hrušínského, který stojí jejich štěstí v cestě.

Italskému dramatikovi Aldovi Nicolajovi se podařila objevit vskutku originální možnost, jak oživit věčně omílané téma manželského trojúhelníku. Říci jaká, nelze, stejně jako se u detektivky nesluší prozradit, že vrahem je zahradník, ale naznačit je možné… Vše nakonec dobře dopadne...

Představení Nebyla to Pátá, byla to Devátá (nikoli Beethovenova Osudová symfonie, ale poslední Devátá s Ódou na radost) uvede českobudějovický Metropol ve sředu 19. července od 19 hodin v divadelním sále.

Soutěž o vstupenky na komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (19. 7. - 19:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou dva čtenáři vyhrát dvě vstupenky na divadelní představení Nebyla to Pátá, byla to Devátá. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do středy 12. července do 18. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

Soutěž skončila!  

Režie komedie Nebyla to Pátá, byla to Devátá se chopil Jiří Menzel. Správně byla odpověď B. Po dvou vstupenkách na divadelní představení vyhráli Štefan Holubják a Jana Kubínová. Gratulujeme!

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Metropol České Budějovice
 


 

Kam dál?

Na náměstí Přemysla Otakara II. se bude promítat pod širým nebem

pátek, 7. července 2017, 14:30

Českobudějovické náměstí se již tradičně promění v kino sál. Filmová nabídka je zajímavá, vstupné dobrovolné a výtěžek z celé...

KULTURNÍ TIPY: Irští Words That Burn a párty v Háječku

čtvrtek, 6. července 2017, 17:09

V pátek proběhne akce klubu Velbloud v Háječku a v sobotu si můžete užít metalový nářez. Na divadlo se s dětmi vypravte na...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Další komiksová nálož! Vrací se Spider-Man

čtvrtek, 6. července 2017, 11:05

Je tady čtvrtek a s ním filmového premiéry v Cinestaru. Tentokrát můžete vyrazit na nového Spider-Mana.

Otec otáčivého hlediště v Krumlově by se dnes dožil 110 let. Chystá...

středa, 5. července 2017, 17:05

Před 110 lety, 5. července 1907, se v lotyšské Libavě narodil divadelní architekt a scénograf Joan Brehms, který je autorem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.