Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Slepé rameno patří Múzám na vodě

 
pondělí, 3. července 2017, 12:55

Letní večery v Budějcích se od začátku prázdnin nesou na vlnách vícežánrového kulturního festivalu Múzy na vodě, který potrvá až do 6. července. Kromě Jihočeského divadla uvidíme také Chantal Poullain, Anetu Langerovou nebo skupinu Mezcla Orquesta.

Orchestr opery Jihočeského divadla si letos připravil program „Klasika na vlnách jazzu a populární hudby“. V půl desáté večer rozezní slepé rameno světově známé melodie z muzikálu Zpívání v dešti (Nacio Herb Brown), dále Koncert pro violoncello a dechový orchestr (Friedrich Gulda) a nakonec orchestrální suita ze slavného muzikálu West Side Story (Leonard Bernstein).

Úterní večer bude patřit česko- francouzské filmové a divadelní herečce Chantal Poullain, kterou doplní na saxofon Štěpán Markovič, kontrabas Matěj Černý a na klavír Ondřej Kabrna. Slyšet budou jak hereččiny vlastní písně, tak i tradiční francouzské šansony.

Ve středu zavítá do Budějc Aneta Langerová, která pokračuje v úspěšném turné Na Radosti ke stejnojmennému novému albu, a za doprovodu své kapely zazpívá jak písně z posledního alba, tak i starší skladby v nových aranžích. 

Poslední den festivalu ovládnou latinsko- americké rytmy v podání skupiny Mezcla Orquesta. Prostřednictvím hudby přibližuje skupina kubánských a českých hudebníků sílu a krásu salsy, směs rytmů mamba, bachaty, merengue, cumbie, cha-cha-chá, ale i moderních tanečních a jazzových prvků. V čele s kubánskou zpěvačkou Tandou předá skupina na koncertech posluchačům energii, temperament, vášeň a lásku, které latinsko-americkou hudbu charakterizují.

Každoroční festival Múzy na vodě začíná vždy ve 21:30 a vstup je zdarma.

Napsal(a) Ell Plate
 


 

Kam dál?

Lipno Sport Fest bude plný osobností i zábavy

neděle, 2. července 2017, 15:20

Nevšední sportovní, ale také kulturní zážitky přinese návštěvníkům Lipna nad Vltavou od soboty 19. do neděle 27. srpna už šestý...

Ten dům: příběh Pražského předměstí v Budějovicích

sobota, 1. července 2017, 17:00

Jaký příběh může mít jeden barák na českobudějovickém Pražském předměstí? To se rozhodla zjistit trojice historiků Daniel Kovář,...

Prácheňské muzeum představilo středověký poklad 1341 mincí. Jeho cena...

pátek, 30. června 2017, 20:55

Prácheňské muzeum v Písku představilo středověký poklad 1341 mincí, které našla jedna žena v obci Řeteč na Písecku. Stříbrné...

Začátek prázdnin otevře dvě nové cyklostezky na Šumavě

pátek, 30. června 2017, 06:35

Těsně před začátkem prázdnin, v pátek 30. června, slavnostně otevřou Vojenské lesy a statky (VLS) dva nové úseky cyklotras přes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.