Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Léto na Vltavotýnsku? To bude nabité kulturou, uměním a zábavou

 
úterý, 27. června 2017, 12:13

Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto. A to odstartuje už v sobotu 1. července akce s názvem Grill & chill.

Uprostřed prázdnin je na programu tradiční akce, a to Vltavotýnské slavnosti města, tentokrát s Matějem Kopeckým. Uskuteční se 22. července a ponesou se právě v duchu připomínky tohoto významného představitele českého loutkového divadla, který byl bytostně spjat s Vltavotýnskem.

Hlavním tahounem hudebního programu bude Lenka Dusilová s Baromantikou, Vlasta Horváth s kapelou nebo například kapela Čankišou, jejíž živelná show strhne do víru tance každého. Slavnosti zpestří swingový orchestr, piknik v u řeky nebo kapely Epydemye a Vodovod. Prostor však dostanou i místní spolky v čele s baráčníky, kteří návštěvníkům předvedou kus autentických tradic jižních Čech.

Bohatý bude i program pro děti, pro něž je přichystáno divadelní představení a hudební produkce, samozřejmě nebude chybět ani půlnoční překvapení. Vltavotýnské slavnosti se uskuteční díky podpoře prostředků rozdělených v rámci projektu Oranžový rok 2017 se Skupinou ČEZ a ve spolupráci s Pivovarem Protivín.

To ovšem není všechno, město bude žít kulturou po celé léto. V červenci a v srpnu se vltavské nábřeží promění v kulturní a společenskou promenádu plnou zábavy, relaxace, ale i vzdělávání. Jednotlivé akce se budou konat každou červencovou a srpnovou sobotu a budou se odehrávat na různých místech okolo Vltavy, na nábřeží, v parku, na starém mostu). Kulturní léto u řeky tak nabídne tradiční promítání v rámci akce U řeky to žije filmem, ale i společné grilování a piknik, cestovatelské přednášky, kubánskou tančírnu, koncerty, divadlo, literaturu a výtvarné umění, nebo bleší trh. 

Kulturní léto u řeky odstartuje už v sobotu 1. července, kdy se uskuteční akce s názvem Grill & chill. Nábřeží se promění v jednu velkou piknikovou deku. Roztopí se grily, namíchají se drinky a všichni si užijí pohodovou atmosféru letního podvečera. Informace o celém programu lze sledovat na webu Týn nad Vltavou nebo na Facebooku Vltavotýnsko.

Výlet do Týna zájemci mohou spojit s návštěvou městského muzea či galerie, navštívit unikátně rekonstruovaný zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí, kam je možné doplout lodí po splavněné Vltavě a kde je do konce července k vidění výstava Korunovační klenoty na dosah.

Milovníky venkova nadchne Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích a děti i dospělí si užijí i Přírodovědné muzeum na Semenci. Sportovně založené rodiny pak budou nadšené z cyklostezky podél Vltavy a z nově zrekonstruovaného koupaliště v Týně nad Vltavou, které nabízí bezbariérový areál s vyhřívanou vodou. Víceúčelový bazén je rozdělen na dětskou, relaxační a plaveckou část. Zkrátka a dobře, v Týně nad Vltavou si to užije každý.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ
 


 

Kam dál?

Na vlnách léta se ponese dětský den u rybníka Bezdrev

úterý, 27. června 2017, 12:03

Krásné letní počasí, k tomu spousta zábavy, soutěží pro děti, výborné pokrmy, a hlavně žádné školní povinnosti. Ideální koktejl,...

KULTURNÍ TIPY: V Budějcích zahraje Velký dechový orchestr i Divadlo...

úterý, 27. června 2017, 08:30

Poslední červnový týden nabídne klasické kulturní zážitky. Promenádní koncert Velkého dechového orchestru, One Man Show,...

GLOSA: Tým Harry Potter!

pondělí, 26. června 2017, 22:12

Byl rok 1997, 20 let zpátky a mně bylo 5 let. Nebojte, rozhodně nebudu vyprávět o tom, jak jsem ten rok v létě spadla z kola,...

FOTO: V Česku jsou poprvé díla zakladatele optického umění. A to v...

pondělí, 26. června 2017, 17:01

Ranou černobílou tapiserii Zebra i dvě dosud nevystavené práce nabízí retrospektiva Victora Vasarelyho, která je k vidění v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.