Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prázdniny v Třeboni začnou dřív. Koncertem kapely Keks, Jihočeské filharmonie a Ester Pavlů

 
středa, 21. června 2017, 16:30

Ačkoli vždy vítá prázdniny, letos začne multižánrový festival Okolo Třeboně ještě jedním koncertem navíc, a to v týdenním předstihu už v pátek 23. června. Publikum se může těšit na unikátní spojení žánrů.

Beatová legenda, už šestatřicet let hrající kapela Keks, vystoupí na velkém pódiu v třeboňském zámeckém parku s Jihočeskou filharmonií a vzácným hostem – mladou českou mezzosopranistkou s rockovými kořeny Ester Pavlů.Tato fúze populární kapely z tanečních zábav a klasiků bude jejich třetím společným koncertem. Předcházela mu vystoupení v Českých Budějovicích a v pražské Tipsport Aréně a obě měla obrovský úspěch, protože zvláště známé rockové balady jako Víš nebo Proč holky pláčou jsou za doprovodu smyčců silným a velmi působivým zážitkem.

O týden později se pak festival rozjede naplno den po dni od čtvrtka 29. června až do pondělí 3. července, a každý večer se stane hudebním svátkem a pozoruhodným setkáním, při nichž může publikum zažít vzácné a neopakovatelné chvíle.

Ve čtvrtek v domě Štěpánka Netolického bude zahájena výstava fotek a plakátů 25 let festivalu Okolo Třeboně - s doposud nepublikovanými fotografiemi  významných hostů minulých ročníků, na nichž jsou například J. Nohavica, Chinaski, Kryštof, T. Klus, V. Redl, K. Plíhal, Fleret, Žalman, P. Šporcl , J. Budař, J. Suchý, M. Žbirka, L. Filipová, V. Koubek, W. Daněk, Buty a mnoho dalších.

Divadlo Járy Cimrmana přiveze hru Afrika aneb Češi mezi lidožravci

V Divadle J. K. Tyla vystoupí Divadlo Járy Cimrmana, které program festivalu Okolo Třeboně tradičně zahajuje a tentokrát lačnému publiku přiveze hru Afrika aneb Češi mezi lidožravci. A pak začne tradiční festivalový maraton, letos rozdělený na několik větších koncertů. Vystoupí při nich Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem i Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu.

Zvláštní atmosféru bude mít svátečně pojatá neděle, kterou odpoledne ozdobí„komořinka“ a autorské písně kapely Cimbal Classic. Večer dovede do finále Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers, takže zazní jazz, swing a taneční hudba ze 20., 30. a raných 40. let minulého století.

Festivalem si každý rok děláme radost a plníme sny. Podle tohoto klíče vybíráme účinkující a přejeme si nejen spokojené publikum, ale i to, aby se muzikanti cítili v Třeboni dobře. Tomu odpovídá i letošní program,“ naznačil ředitel festivalu Pavel Barnáš.

Loni oslavil festival čtvrt století, což byla i příležitost bilancovat a zjistit, že celovečerní vystoupení mají v současné době větší ohlas než festivalové koncertní ochutnávky. Proto je letošní program složený z mimořádných muzikantských setkání, která se vzájemně obohacují. Organizátoři měli na výběr spoustu možností, proto bude letošní ročník o den delší než ty dosavadní.

Jedním ze splněných snů bude v pátek 30. června společný koncert Vlasty Redla s Hradišťanem, spojení dvou významných osobností folku a folkloru, jejichž koncerty bývají velkým zážitkem umocněným silou mužských sborů. Po loňském úspěchu Hradišťanu, který v Třeboni zahajoval lázeňskou sezonu, se může publikum těšit na nový zážitek šitý speciálně na míru tohoto festivalu – koncerty tohoto typu obvykle trvají kolem tří hodin. Sobotní večer zahájí trio Rendez-fou, vítěz loňského ročníku soutěže Houpací kůň, která předtím opět nabídne napínavé měření sil mezi mladými kapelami a písničkáři. Večer je pak na hlavním pódiu vystřídají legendy: jazzmana Jana Spáleného doprovodí akordeonista z Čechomoru Radek Pobořil a pak zazpívá Václav Neckář s kapelou.

Závěr festivalu obstarají Nezmaři se Symfonickým orchestrem

Neděle bude sváteční: odpoledne vystoupí ve Schwarzenberské hrobce brněnská kapela Cimbal Classic, jež přiveze výběr toho nejlepšího za 25 let své existence a zahraje i nové písně z desky, kterou právě chystá. „Na Třeboň máme ty nejlepší vzpomínky, byla pro nás vlastně osudová – roku 1992 jsme tu hráli s Vlastou Redlem a koncert měl takový úspěch, že jsme pak už v této sestavě zůstali a začali psát vlastní písničky,“ vzpomíná cimbalista Dalibor Štrunc. Večerní program potěší i tancechtivé diváky, protože zazní swing v podání Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Závěr festivalu obstará v pondělí unikátní spojení kapely Nezmaři se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kteří představí v kostele sv. Jiljí koncertní program, s nímž sklízejí velké úspěchy po celé republice. „Máme připravený nový repertoár, takže posluchači se mohou těšit na několik premiér,“ naznačil Pavel Barnáš, který se představí jako violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Kromě folku zazní klasika i filmová hudba a jako host vystoupí kytarista a skladatel Lukáš Sommer, který nezmarské písně aranžuje pro fúzi s orchestrem.

Hudební prázdniny budou jako každý rok pokračovat v Třeboni letními koncerty, podrobnosti jsou na webu Okolo Třeboně.

Další program v Třeboni:
17. července: Václav Hudeček  s komorním orchestrem Musica Lucis Praga: Čtvero ročních období A. Vivaldiho
19. července: Ester Pavlů – pěvecký recitál
27. července: Bratři Ebenové
8. července: Xavier Baumaxa
8. až 10. září: Zavírání plavecké sezony
3. prosince: Radůza

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Osmnáctý ročník Desperados Highjump představí vyšší skoky i hvězdný...

středa, 21. června 2017, 14:26

Otevřené mistrovství České republiky v cliffdivingu, tedy ve skocích do vody ve volné přírodě, se uskuteční tradičně v lomu v...

Letní jógový brunch přivítá astronomické léto

středa, 21. června 2017, 14:08

V neděli, 25. června, se od 10 hodin koná v Malém sále Besedy Letní jógový brunch. Dorazit můžete ale o půl hodinky dříve a...

TRAILER TÝDNE: Vědci si opět budou zahrávat se smrtí

středa, 21. června 2017, 13:00

Filmaři si s remaky pořád nedávají pohov. V kinech nyní řádí Pobřežní hlídka a další předělávka už čeká za dveřmi. Tentokrát se...

V Trhových Svinech oslavují výročí od udělení městských práv. Tahákem...

úterý, 20. června 2017, 09:35

Ve znamení oslav 580 let od udělení městských práv Trhovým Svinům se v tomto malebném jihočeském městečku nese celý červen.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.