Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na pomoc Lucince se vyběhalo více než 110 tisíc korun

 
úterý, 20. června 2017, 07:40

Druhý ročník benefičního Běhu Českou Kanadou se vrátil v sobotu, 17. června, na svou trať. Závodu se zúčastnilo 141 závodníků, v organizaci pomáhalo na 40 dobrovolníků a výtěžek z celé akce předčil všechna očekávání.

Startovné a finanční dary jednotlivců daly dohromady neuvěřitelných 42 550 korun, za které si může malá Lucinka Suková z Jindřichova Hradce pořídit speciální sedací systém Jay-fit. Ten dívce dopomůže ke správnému držení těla ve školní židličce.

Rodinu Lucinky jsme vybrali na základě kontaktů od rodiny Šánových, kterou jsme podpořili v loňském roce. Jejich syn Honzík užívá sedací systém Jay-fit, na který jsme vybírali prostředky loni. Lucinka měla možnost u nich systém vyzkoušet, a pak jsme se zkontaktovali,“ řekl Tomáš Kamas, hlavní organizátor běhu.

Za celý závod a finanční podporu děkovala maminka Lucinky, Alena Suková: „Je milé zjistit, že lidem náš osud není lhostejný a mají srdce na pravém místě. Děkujeme všem za podporu, jsme šťastní, že díky finančnímu daru budeme moci naší Lucince pořídit sedací systém.

Částka 42 550 korun ale nebyla konečná. Ještě před začátkem závodu předali Vladimír Bláha, starosta Nové Bystřice, a Marek Sviták, mluvčí temelínské elektrárny, Sukovým šek na 70 000 korun, které byly vybrány díky mobilní aplikaci EPP- Pomáhej pohybem Nadace ČEZ.

Body potřebné pro naplnění projektu byly nasbírány v rekordním čase – stačilo pouhých 25 hodin k úspěšnému ukončení projektu a získání finální částky,“ řekl Marek Sviták, který byl také moderátorem celé akce.

Jsme velmi rádi, že místní lidé dokáží společně pomoci. Dobrovolníci za podpory radnice dokázali uspořádat kvalitní sportovní akci s programem pro celou rodinu, která přilákala účastníky z celé republiky. Přispělo také mnoho místních občanů a firem. Věříme, že tradice závodu bude pokračovat i v příštích letech,“ dodal k celé akci Vladimír Bláha.

Pomáhaly i maturantky

Na startovní čáře se objevily i dívky, které budou tento týden bojovat o titul Maturantky roku. Závěrečný kemp soutěže už je téměř u konce a holky čeká poslední, pravděpodobně ale ta nejtežší, zkouška. Finálový večer se koná tuto středu, 21. června, v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou. Celé vyhlášení můžete sledovat i živě na youtube kanálu Maturantka roku.

Foto Michal Kamas, Jan Luxík
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Death metalové legendy Cryptopsy a Epicardiectomy i...

úterý, 20. června 2017, 07:00

Z Kanady nás poctí svou přítomností hned dvě kapely, jedna z největších death metalových legend Cryptopsy a celtic-punková...

VIDEO: Pub Animals natočili nový videoklip s Monkey Business

pondělí, 19. června 2017, 18:27

Reggae jihočeská kapela Pub Animals se podílela na novém videoklipu skupiny Monkey Business. Její protagonisté minulý měsíc...

Padouch a Mimoni ve čtyráku! Tam vaše děti chybět nemohou

pondělí, 19. června 2017, 12:01

Nadcházející dětská neděle v OC Čtyři Dvory na Máji bude stát za to! 25. června totiž obchodní centrum obsadí Mimoni.

Zámek Dačice láká na kávu a čokoládu

pondělí, 19. června 2017, 10:38

O kávě a čokoládě vypráví nová sezonní výstava na zámku v Dačicích, která potrvá do 3. září. Atraktivní téma zahajuje víceletý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.