Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Trhových Svinech oslavují výročí od udělení městských práv. Tahákem bude ohňová show

 
úterý, 20. června 2017, 09:35

Ve znamení oslav 580 let od udělení městských práv Trhovým Svinům se v tomto malebném jihočeském městečku nese celý červen.

V Trhových Svinech je opravdu červen doslova akcemi nabitý. Oslavy odstartoval cyklovýlet pořádaný KIC Trhové Sviny, nechyběl další ročník Vysokohorské jízdy pořádané Veteran Car Clubem České Budějovice a Rovinné jízdy, kterou jel KC Vpřed. A těm, co to nestačilo, navštívili Den záchranných sborů a oslavu 110 let od založení hasičského sboru Otěvěk. 

Při oslavách udělení městských práv Trhovým Svinům mají zájemci možnost se dozvědět hodně zajímavého i z historie městečka. Atraktivní bylo promítaní historických záběrů z Trhových Svinů. Početné publikum si našlo cestu do tanečního sálu kulturního domu, který byl dějištěm přednášek na téma Výsady a privilegia Trhových Svinů v dávné minulosti a Dával městu velké naděje, Život jihočeského kněze a politika Františka Jana Kroihera. Další ze série zmiňovaných přednášek je na programu ve středu 21. června a bude pojednávat O starých tvrzích a hradech na Trhovosvinensku a jejich obyvatelích.


Oslavy v Trhových Svinech zpestří také sokolnický spolek Zayferus.

V pátek 23. června, před dnem, kdy oslavy vyvrcholí hlavním programem, vystoupí v tanečním sále rocková sestava Alkehol.

Hlavní den oslav připadl na sobotu 24. června. Lákadlem určitě bude slavnostní historický průvod městem, na jehož konci se předají městská práva, velkým tahákem bude úžasná ohňovou show Divadla Kvelb Ateliér, šermířská a kejklířská vystoupení. Vyhrávat budou kapely Dudlajda, S.A.M., Podhoranka nebo folkórní Národopisný soubor Doudleban. Nebude chybět ani vystoupení mateřských škol, tanečního souboru Kukačky, Oddílu sportovní gymnastiky nebo sokolnického spolku Zayferus. Nejen pro děti přijede zahrát Divadlo Víti Marčíka a místní rybářský spolek předvede ukázku ryb, techniky a nabídne možnost zasoutěžit si o ryby. Na Buškově hamru bude mít po celou sobotu historický tábor skupina Civitas Pragensis a za dnem udělá tečku ohňostroj.

Celé slavnosti budou ukončeny v neděli 25. června slavnostní mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto tsviny.cz

Štítky oslavy, výročí,

 


 

Kam dál?

Na pomoc Lucince se vyběhalo více než 110 tisíc korun

úterý, 20. června 2017, 07:40

Druhý ročník benefičního Běhu Českou Kanadou se vrátil v sobotu, 17. června, na svou trať. Závodu se zúčastnilo 141 závodníků, v...

KULTURNÍ TIPY: Death metalové legendy Cryptopsy a Epicardiectomy i...

úterý, 20. června 2017, 07:00

Z Kanady nás poctí svou přítomností hned dvě kapely, jedna z největších death metalových legend Cryptopsy a celtic-punková...

VIDEO: Pub Animals natočili nový videoklip s Monkey Business

pondělí, 19. června 2017, 18:27

Reggae jihočeská kapela Pub Animals se podílela na novém videoklipu skupiny Monkey Business. Její protagonisté minulý měsíc...

Padouch a Mimoni ve čtyráku! Tam vaše děti chybět nemohou

pondělí, 19. června 2017, 12:01

Nadcházející dětská neděle v OC Čtyři Dvory na Máji bude stát za to! 25. června totiž obchodní centrum obsadí Mimoni.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.