Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hudba, setkání a lidská solidarita - to je Vltavotýnská struna

 
sobota, 17. června 2017, 17:49

Druhou červnovou sobotu se ve 13:05 hodin ozval z Vltavotýnského otáčka zvuk zvonů, který tradičně svolal Vltavotýnské a zahájil v pořadí čtvrtý ročník benefičního setkání folkových kapel. Sedm kapel a zhruba 250 návštěvníků se sešlo kvůli hudbě, společnému posezení a pomoci a lidské solidaritě. Koncert je každoroční součástí veřejné sbírky, kterou Vltavotýnští věnují někomu potřebnému. Letošními příjemci budou dva chlapci Péťa a Martínek, ke kterým osud nebyl příliš laskavý.

„S myšlenkou spojit kulturou s lidskou solidaritou jsme přišli před čtyřmi lety, od té doby proběhly tři koncerty, jejichž výtěžek jsme věnovali třeba na opravu místního kostela, či na nákup speciálních pomůcek pro děti s postižením,“ uvedl Miroslav Kantor, předseda sdružení Vltavotýnská struna, které stojí za pořádání benefičních koncertů v Týně nad Vltavou. „I letos jsme koncert zopakovali a zároveň s ním ke Dni dětí odstartovali veřejnou sbírku, jejíž výtěžek v listopadu rozdělíme na speciální léčbu v lázních Klimkovice pro dva malé chlapce z Vltavotýnska.“

Péťa Horák se narodil na podzim roku 2012. Po v podstatě běžném porodu začal rodině nelehký boj, hledání diagnózy. Péťa nelezl, nemluvil, navíc se objevily závažné šedé zákaly obou očí. Martínka potkal podobný osud. Porod v roce 2011 nenaznačoval nic neobvyklého, bohužel další vývoj přinášel obtíže. Když se po intenzivní léčbě zablýsklo na lepší časy a Martínek se dokázal sám posadit, projevil se asi před rokem první epileptický záchvat a Martínek zapomněl vše, co se naučil. Opět nyní stojí na startu navíc s břemenem léčby epilepsie.

Oba chlapce ale spojuje velká podpora rodiny. Každý den dělají vše proto, aby jejich chlapci mohli v budoucnu žít lepším životem, než by se dnes mohlo zdát. Péťa Horák po pobytech v lázních Klimkovice, na které mu přispěl i výtěžek loňského koncertu, udělal opravdu velké pokroky a dle závěrů dětského lékaře má pokračování v započaté léčbě velké šance na další zlepšení. Ke stejným závěrům se dětský lékař kloní i v případě Martínka.

Takový boj rodin je ale hodně náročný, fyzicky, psychicky i finančně, proto by ráda pomohla Vltavotýnská struna, nezisková organizace z Týna nad Vltavou. Na část léčby, kterou nehradí pojišťovny, pořádá veřejnou sbírku. Účastí na koncertě přispěli návštěvníci částkou 20 384 Kč, další finance přibyly díky benefiční dražbě a daru starosty a místostarostky města. Přispívat je možné dále až do 1.11.2017 finančním darem na transparentní účet 115-4479530297/0100, nebo věnovat peníze do zapečetěných kasiček v Týně nad Vltavou. Sbírka podléhá kontrole dle zákona o veřejných sbírkách. Finance budou v listopadu rozděleny na půl a v plné výši věnovány rodinám chlapců na léčbu v Klimkovicích.

„Pokud můžete, pomozte s námi i třeba symbolickou částkou, každá kačka společně s dalšími má obrovský význam. Třeba se i díky naší podpoře jednou postaví Martin a Péťa na vlastní nohy a rozeběhnou se ke svým maminkám,“ doplnil Miroslav Kantor.

Tisková zpráva | Foto Ladislav Mlsek

Štítky hudba, folk, pomoc

 


 

Kam dál?

RECENZE: Auta 3 nadchnou nejen svým humorem

sobota, 17. června 2017, 07:09

Když jsem se dozvěděl, že do kin přijde třetí pokračování oblíbené pixarovky Auta, neváhal jsem ani chvilku a hned si zapsal...

Nostalgickou jízdou vlakem na tradiční pouť do Týna nad Vltavou

pátek, 16. června 2017, 17:30

Připomenout provoz motoráčků v malebné vltavotýnské krajině a dovézt lidi na tradiční pouť v Týně nad Vltavou hodlají pořadatelé...

Dračí lodě svedou bitvy na Malši v Budějcích

pátek, 16. června 2017, 15:24

Dravé saně, Úžasňákovi, Rychlý Pípy, Dračí Jezdci, Máš hlad? To je jen několik z mnoha dalších aktérů druhého ročníku závodu...

Kolem kolem Kaplicka nabídne tři trasy a bohatý doprovodný program

pátek, 16. června 2017, 12:12

Tradiční cyklovýlet Kolem kolem Kaplicka se uskuteční i letos! Zapište si do kalendářů termín 24. června.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.