Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Auta 3 nadchnou nejen svým humorem

 
sobota, 17. června 2017, 07:09

Když jsem se dozvěděl, že do kin přijde třetí pokračování oblíbené pixarovky Auta, neváhal jsem ani chvilku a hned si zapsal premiéru do kalendáře. Bezpochyby jde totiž o jednu z nejúspěšnějších animovaných sérií, kterou dnešní děti žijí.

Od doby, kdy přijela do kin první Auta, uběhlo už dlouhých jedenáct let. Ke mně se první film dostal s větším zpožděním, když se mi narodil syn a dorostl do „auťáckého“ věku. Nebudu lhát. Auta mě baví od samého začátku. Druhý film byl sice o poznání slabší, špionská vložka McQueenovi neslušela, ale i tak pobavil. Za to Auta 3, to je jiná káva. Podle mě ještě lepší než první díl.


Oficiální trailer k filmu

Už podle traileru jsem věděl, že vizuálně bude film na vyšší úrovni, než dva předchozí a opravdu to tak je. Na plátno se nádherně kouká. Co je ale ještě lepší, je samotný příběh. Blesk nám zestárl (i když vypadá pořád skvěle) a musí se potýkat s novou generací závodníků, kteří jsou mnohem lépe vybaveni, jsou rychlejší, drzejší, lepší. A Blesk se s tím nemůže srovnat.

Dostává se vlastně do role svého mentora z prvního filmu Hudsona Horneta, jehož odkazem je celý příběh protknutý. Jak a kdy skončit s kariérou? To je základní otázka filmu. Téma velmi živé a silné. Člověk jakoby před sebou viděl stárnoucí hokejové, fotbalové, tenisové, či jiné sportovní legendy, které najednou začnou v soubojích s mladšími kolegy krutě prohrávat a nechápou, jak je to možné. Kroutí hlavou, až ji nakonec v rozpacích sklopí.

To je samozřejmě rovina, které si všimne především dospělý divák. Děti zaujme spíše humor, ale i ten je v porovnání s předchozími díly jaksi dospělejší. Burákových vylomenin je méně, ale i tak malí diváci propukají v smích poměrně často.

Velmi potěší i to, že v české verzi filmu je citován Emil Zátopek, objeví se tu jméno Hany Zagorové nebo reklama na nové CD kapely Kryštof. Novinové titulky nebo reklamní bannery, které se ve filmu objeví, jsou taktéž v češtině. To sice začíná být standard, ale i tak palec nahoru.

Sečteno podtrženo. Nová Auta baví, a to opravdu hodně. Setkáme se starými známými, ale i s novými a neokoukanými tvářemi. Navíc musím ocenit vynikající lokality, do kterých se postupně McQueen dostává. Od hypermoderních tréninkových center k městečkům s prašnými cestami, která tak trochu připomínají americký Jih. Výborně.

Budějcká Drbna dává filmu Auta 3 80 % 
Napsal Jaroslav Pešek | Foto Youtube - CARS 3 - TRAILER # 3

Štítky recenze, auta, děti, film

 


 

Kam dál?

Nostalgickou jízdou vlakem na tradiční pouť do Týna nad Vltavou

pátek, 16. června 2017, 17:30

Připomenout provoz motoráčků v malebné vltavotýnské krajině a dovézt lidi na tradiční pouť v Týně nad Vltavou hodlají pořadatelé...

Dračí lodě svedou bitvy na Malši v Budějcích

pátek, 16. června 2017, 15:24

Dravé saně, Úžasňákovi, Rychlý Pípy, Dračí Jezdci, Máš hlad? To je jen několik z mnoha dalších aktérů druhého ročníku závodu...

Kolem kolem Kaplicka nabídne tři trasy a bohatý doprovodný program

pátek, 16. června 2017, 12:12

Tradiční cyklovýlet Kolem kolem Kaplicka se uskuteční i letos! Zapište si do kalendářů termín 24. června.

Jihočeské divadlo nezahálí. Sklízí úspěchy doma i v zahraničí

pátek, 16. června 2017, 06:35

I když se Jihočeské divadlo s přicházející sezónou Otáčivého hlediště pomalu přesouvá do Českého Krumlova, umělecké soubory dále...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.