Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dračí lodě svedou bitvy na Malši v Budějcích

 
pátek, 16. června 2017, 15:24

Dravé saně, Úžasňákovi, Rychlý Pípy, Dračí Jezdci, Máš hlad? To je jen několik z mnoha dalších aktérů druhého ročníku závodu dračích lodí o Pohár města České Budějovice, který se uskuteční v sobotu 17. června na řece Malší na Sokolském ostrově.

„Dějištěm bude historickém centrum Českých Budějovic od Kulturního domu Slavia k soutoku s Vltavou. Zázemí pro účastníky závodu bude na travnaté ploše Sokolského ostrova. Zajištěna je vodní záchranná služba a občerstvení pro závodníky i veřejnost. Sportovní den zakončí taneční párty," upřesnil Vladan Císler, předseda SK Dračí lodě České Budějovice, který závod pořádá společně s Českou asociací dračích lodí Praha.

Závod je tradičně hodně atraktivní i pro diváky, kteří jsou srdečně vítáni, vstupné se neplatí. Samotného závodu se mohou zúčastnit lidé od patnácti do sedmdesáti let včetně smíšených posádek. Závodníci mladší osmnácti let musí předložit souhlas zákonného zástupce.

„Chceme, aby se do závodu zapojili sportovní nadšenci z řad obyvatel města a okolí, společnosti, firmy, sportovní kluby, tak i týmy, které se účastní ostatních závodů dračích lodí na jiných vodách České republiky. Pokud si chcete zazávodit na netradičním místě, neváhejte a přijeďte. Určitě se u vás v oddíle, ve škole nebo v práci najde jedenadvacet lidí, kteří do toho půjdou," láká na závod Císler s tím, že dračí lodě s profesionálním kormidelníkem zajistí pořadatel.

Týmy budou mít v sobotu možnost lehce si před závodem dračích lodí zatrénovat, a to v době od 9:00 do 11:00 hodin. Ve 12:00 hodin startuje první rozjížďka.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Dračí lodě ČB
 


 

Kam dál?

Kolem kolem Kaplicka nabídne tři trasy a bohatý doprovodný program

pátek, 16. června 2017, 12:12

Tradiční cyklovýlet Kolem kolem Kaplicka se uskuteční i letos! Zapište si do kalendářů termín 24. června.

Jihočeské divadlo nezahálí. Sklízí úspěchy doma i v zahraničí

pátek, 16. června 2017, 06:35

I když se Jihočeské divadlo s přicházející sezónou Otáčivého hlediště pomalu přesouvá do Českého Krumlova, umělecké soubory dále...

Nejkrásnější maturantky se opět sjely na jih Čech. Čeká je náročný...

čtvrtek, 15. června 2017, 22:04

Osmý ročník fanoušky oblíbené soutěže krásy spěje do svého finiše. Před samotným finále, které bude příští středu hostit Alšova...

KULTURNÍ TIPY: Vladislav Procházka, Hugo Toxxx, Hugo Kafumbi a...

čtvrtek, 15. června 2017, 14:00

V pátek si můžete v River music clubu užít super rapperskou noc. V sobotu představí Vladislav Procházka své debutové album Road....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.