Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svatojánská noc bude mít v Třeboni atmosféru barokních dvorských slavností

 
pondělí, 19. června 2017, 10:00

K letošnímu roku baroka se město Třeboň připojí v sobotu 24. června večerní Svatojánskou slavností, která nabídne od 20:30 hudebně taneční představení v divadle J. K. Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Svatojánská noc bude plná hudby, tance a barokní nádhery.

Atmosféru slavností u šlechtického dvora zprostředkuje návštěvníkům představení, jehož součástí bude zkrácené scénické provedení opery Arminio J. A. Hasseho a barokní tance evropských královských dvorů. V programu vystoupí soubor Plaisirs de Musique, jehož členy jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu. Jako sólisté zazpívají nizozemská sopranistka Laila Cathleen Neuman a rakouský kontratenor Armin Gramer.

Laila C. Neuman studovala zpěv v Miláně a posléze na věhlasném Mozarteu v Salzburku. Vedle vášně pro starou hudbu se zabývá historickou gestikou, kterou příležitostně i vyučuje. Armin Gramer je absolventem konzervatoře v Prayneru i vídeňské konzervatoře a spolupracoval s řadou operních divadel, například Volksoper Wien, Wiener Kammeroper, Bayerische Staatsoper München a tak dále. Tančit budou členové vídeňského souboru Les Plaisirs de la Danse pod vedením Margit Legler, která byla členkou baletu Vídeňské státní opery a studovala historický tanec ve Francii a Itálii.

Po představení budou návštěvníci odvedeni z divadla do zámeckého parku, kde uvidí barokní kratochvíle vznešené společnosti – krásné dámy okouzlí tancem statečné kavalíry, kteří možná svedou souboj o srdce své vyvolené. Barokní scenérii vytvoří členové třeboňského souboru historických tanců Campanello a skupiny historického šermu Corbeau. Svatojánská slavnost bude zakončena dobovým ohňostrojem, který připraví Theatrum pyrotechnicum z Českého Krumlova. Jeho zakladatel Jiří Honc se specializuje na barokní ohňostroje a čerpá z dobových pramenů, aby divákům co nejlépe přiblížil atmosféru velkolepých slavností 17. století.

Svatojánská barokní slavnost je podpořena z dotačního programu Jihočeského kraje s názvem Jižní Čechy Pohodové. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru města Třeboně a také online.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Na Buskers fest do Českých Budějovic přijedou umělci ze čtyř...

pondělí, 19. června 2017, 06:59

Buskers fest je festival pouličního umění, který probíhá v ulicích Českých Budějovic již sedmým rokem. Na deseti scénách přímo v...

VIDEO: Kapela Quiet natočila nový klip k singlu Hrdina

neděle, 18. června 2017, 19:08

Mladá budějcká kapela se slovensky zpívanými texty se těší stále větší oblibě a svou tvorbu nyní rozšířila o nový singl podpořený...

Hudba, setkání a lidská solidarita - to je Vltavotýnská struna

sobota, 17. června 2017, 17:49

Druhou červnovou sobotu se ve 13:05 hodin ozval z Vltavotýnského otáčka zvuk zvonů, který tradičně svolal Vltavotýnské a zahájil...

RECENZE: Auta 3 nadchnou nejen svým humorem

sobota, 17. června 2017, 07:09

Když jsem se dozvěděl, že do kin přijde třetí pokračování oblíbené pixarovky Auta, neváhal jsem ani chvilku a hned si zapsal...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.