Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Svatojánská noc bude mít v Třeboni atmosféru barokních dvorských slavností

 
pondělí, 19. června 2017, 10:00

K letošnímu roku baroka se město Třeboň připojí v sobotu 24. června večerní Svatojánskou slavností, která nabídne od 20:30 hudebně taneční představení v divadle J. K. Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Svatojánská noc bude plná hudby, tance a barokní nádhery.

Atmosféru slavností u šlechtického dvora zprostředkuje návštěvníkům představení, jehož součástí bude zkrácené scénické provedení opery Arminio J. A. Hasseho a barokní tance evropských královských dvorů. V programu vystoupí soubor Plaisirs de Musique, jehož členy jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu. Jako sólisté zazpívají nizozemská sopranistka Laila Cathleen Neuman a rakouský kontratenor Armin Gramer.

Laila C. Neuman studovala zpěv v Miláně a posléze na věhlasném Mozarteu v Salzburku. Vedle vášně pro starou hudbu se zabývá historickou gestikou, kterou příležitostně i vyučuje. Armin Gramer je absolventem konzervatoře v Prayneru i vídeňské konzervatoře a spolupracoval s řadou operních divadel, například Volksoper Wien, Wiener Kammeroper, Bayerische Staatsoper München a tak dále. Tančit budou členové vídeňského souboru Les Plaisirs de la Danse pod vedením Margit Legler, která byla členkou baletu Vídeňské státní opery a studovala historický tanec ve Francii a Itálii.

Po představení budou návštěvníci odvedeni z divadla do zámeckého parku, kde uvidí barokní kratochvíle vznešené společnosti – krásné dámy okouzlí tancem statečné kavalíry, kteří možná svedou souboj o srdce své vyvolené. Barokní scenérii vytvoří členové třeboňského souboru historických tanců Campanello a skupiny historického šermu Corbeau. Svatojánská slavnost bude zakončena dobovým ohňostrojem, který připraví Theatrum pyrotechnicum z Českého Krumlova. Jeho zakladatel Jiří Honc se specializuje na barokní ohňostroje a čerpá z dobových pramenů, aby divákům co nejlépe přiblížil atmosféru velkolepých slavností 17. století.

Svatojánská barokní slavnost je podpořena z dotačního programu Jihočeského kraje s názvem Jižní Čechy Pohodové. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru města Třeboně a také online.

Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

Na Buskers fest do Českých Budějovic přijedou umělci ze čtyř kontinentů

pondělí, 19. června 2017, 06:59

Buskers fest je festival pouličního umění, který probíhá v ulicích Českých Budějovic již sedmým rokem. Na deseti...

VIDEO: Kapela Quiet natočila nový klip k singlu Hrdina

neděle, 18. června 2017, 19:08

Mladá budějcká kapela se slovensky zpívanými texty se těší stále větší oblibě a svou tvorbu nyní rozšířila o nový singl...

Hudba, setkání a lidská solidarita - to je Vltavotýnská struna

sobota, 17. června 2017, 17:49

Druhou červnovou sobotu se ve 13:05 hodin ozval z Vltavotýnského otáčka zvuk zvonů, který tradičně svolal Vltavotýnské...