Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Je to začátek manipulace naší státnosti, tvrdí Zeman o migračních kvótách

 
středa, 14. června 2017, 14:44

Vůbec první vážnější konflikt se při třídenní návštěvě prezidenta České republiky Miloše Zemana odehrál během poslední besedy s občany v Milevsku. Jeden z účastníků setkání jeho slova vždy na konci doprovodil hlasitým pískotem. V závěru proto došlo na roztržku s příznivci Zemana.

Během úvodního slova prezident Zeman řekl, že by měl v každém městě mluvit o jiném tématu a neopakovat se. Přesto ale zmínil migrační kvóty, kvůli nimž zahájila Evropská unie s Českou republikou řízení o jejich neplnění. K tomuto tématu se Zeman vyjadřoval už v pondělí v Kaplici, kdy spor s Bruselem vypukl.

„Po zkušenosti, kterou mám, jsem se před řadou a řadou let rozhodl neustupovat vnějšímu tlaku ve věci migrantů, protože povinností jakéhokoliv prezidenta je hájit národní zájmy. Výsostním národním zájmem je, že jako suverénní stát musíme rozhodnout, koho umístíme a koho neumístíme na naše území,“ řekl prezident v Milevsku.

Pokud by podle něj Česká republika začala plnit migrační kvóty, z přidělených 6200 uprchlíků by se v budoucnosti staly miliony dalších, zejména z Afriky. „Byla na to vyčleněna částka 600 milionů korun. Dala by se použít pro mnoho užitečnějších účelů. Je to začátek manipulace naší státnosti,“ myslí si Zeman s tím, že by šlo o neslučitelnou skupinu lidí s českými kulturními kořeny.


Konflikt na milevském náměstí po skončení besedy s Milošem Zemanem.

Kritika se snesla i na vedení Evropské unie. Přestože je Zeman příznivec organizace jako takové, trápí ho neschopnost chránit vnější hranice. „Jen o tom žvaní, ale téměř nic pro to nedělají. Pobřežní stráž Frontex má mít 15 tisíc vojáků. Nedávno mě navštívil primátor Vídně a říká: ‚Vídeň má 15 tisíc policistů.‘ A my chceme mnohatisícikilometrovou hranici bránit armádou 15 tisíc vojáků,“ zarazil se.

Výhrady směřoval i k Severoatlantické alianci, která si podle něj mylně myslí, že nebezpečí je na východě. „Nebezpečí je Islámský stát a islámský terorismus. K čemu do čerta máme NATO, když není schopno bojovat proti Islámskému státu a dalším teroristickým organizacím. To, že posíláme prapory do Pobaltí, je směšné gesto. Rusko zcela určitě Pobaltí nenapadne. Zato jsme vystaveni permanentním útokům Islámského státu a tyto útoky mohou zesilovat,“ vyhrožuje Zeman.

Koloritem letošní návštěvy Jihočeského kraje jsou štiplavé poznámky směrem k předsedovi vlády a sociální demokracie Bohuslavu Sobotkovi. Ten právě ve středu hraje o svou budoucnost. Zeman si myslí, že kdokoliv ho ve funkcích vystřídá, bude lepší než on. „Nechci se ale vměšovat do vnitřních záležitostí jakékoliv politické strany nebo hnutí, protože je suverénní záležitostí členů této organizace, aby si vybrali svého šéfa,“ dodal prezident. 

ČTĚTE TAKÉ: Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Jihočeském kraji (12. až 14. 6.)

Prezident Zeman v pondělí zahájí třídenní návštěvu Jihočeského kraje
VIDEO: Prezident Zeman přijel před krajský úřad, pozdravil se s hejtmankou Stráskou
VIDEO: Zeman dal Stráské houby a vyslovil přání vzniku nového hospicu
Setkání s Kajínkem bych považoval za populismus, řekl Zeman zaměstnancům Engelu
VIDEO: Uvědomte si, že vaše hodnota je vyšší než párek, rohlík a pivo, vzkázal Zeman v Kaplici
VIDEO: Zeman přirovnal domácí vzdělávání k domácím porodům. Obojí je blbost, řekl
VIDEO: Problém Šumavy by prezident Zeman vyřešil zrušením národního parku

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Umění ve městě startuje, tři...dva...jedna

středa, 14. června 2017, 11:36

Přípravy desátého ročníku Umění ve městě jdou do finiše. Ptáte se, co všechno v rámci této oblíbené kulturní akce, kterou najdete...

KULTURNÍ TIPY: Představí se taneční soubory i posluchači konzervatoře

úterý, 13. června 2017, 16:50

Konec školního roku můžete oslavit spolu s posluchači českobudějovické konzervatoře, nebo navštívit Závěrečnou Taneční show TS No...

Žralok v Malši nebo klaun na chůdách. I takové specialitky nabídne...

úterý, 13. června 2017, 15:28

První vlaštovky chystané výstavy Umění ve městě už se objevují na budějovickém náměstí. To se díky Michalu Trpákovi promění ve...

Točí se film o písničkáři Žalmanovi, objeví se v něm Neckář i Eben

úterý, 13. června 2017, 11:07

Film Žalman v sedmi obrazech se začal včera, v pondělí 12. června, natáčet v jižních Čechách. Snímek přijde do kin v dubnu 2018,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.