Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Léto v Kaplici bude nabité kulturou i sportem

 
pondělí, 12. června 2017, 06:38

V Kaplici to žije. A letošní léto, to bude v tomto městečku opravdu nabité. Akce bude střídat akci, na své si přijdou lidé chtiví sportu a hlavně i kultury. Kaplické léto bude pestré a tak si ho užijí všichni, akce nabídnou rozmanité hudební žánry, a na své si přijdou i ti nejmenší.

A pod letní kaplickou pokličku nechal Budějckou Drbnu nahlédnout ten nejpovolanější, vedoucí Kulturního a informačního centra Kaplice Stanislav Trs.

Letní prázdniny jsou za dveřmi... Na co se můžeme v Kaplici těšit z hlediska kultury?
Ačkoliv jsme malé městečko, tak ani u nás v Kaplici kultura nikdy nespí. Lidé se mají v létě na co těšit. Máme připravené akce nejen pro obyvatele města jak kulturní, tak i celou řadu sportovních. Při té příležitosti zmíním například Kolem kolem Kaplice nebo hudební léto skládající se z pestré nabídky hudebních večerů. Ten výčet by byl ale hodně dlouhý. 

Hudební bonbónek jste si nachystali na poslední červnový den, kdy se v městském parku uskuteční Sucháč fest. Jedná se o tradiční akci, nebo letošní novinku? 
Loni jsme pořádali první ročník této akce, ale v malinkém a s místními kapelami před kulturním domem. Letos jsme Sucháč fest pojali ve větším. V městském parku postavíme pořádnou stage  a na pódiu se vystřídá celkem šest kapel. Největším tahákem bude bezesporu Monkey Business, ale určitě lidi přitáhnou i další, jako jsou Pekař, Děda Mladek Ilegall Band, Pekař. Samozřejmostí bude dostatek občerstvení a Sucháč fest zpestří také rozmanité atrakce, například rodeo býk, shod´ho, lidský stolní fotbal a jiné. Určitě nezapomínáme ani na naše nejmenší, takže děti se mohou těšit třeba na skákací hrady a podobné záležitosti pro dovádění.. 

Proč padla volba na Monkey Business?
Monkey Business jsme v Kaplici ještě neměli a myslím si, že předvádějí správnou show . A to my chceme, aby se lidé skvěle bavili.

Také se nabízí otázka, proč název Sucháč fest?
Celý fest se odehrává v místním parku a nad ním je kopec, který má název Suchý vrch, takže proto Sucháč fest. 

V červnu se také uskuteční akce Kolem kolem Kaplicka. Můžete nastínit, o co jde?
Akce Kolem kolem Kaplicka je sportovně kulturní, jde o cykloturistiku kolem Kaplice. Připraveny jsou tři trasy se soutěžemi a na dojezdu čeká na každého účastníka drobný dárek. Přispěchala nám na pomoc firma E.ON , která se připojila s E-mobilitou a lidé si mohou vyzkoušet elektrické skútry, kola koloběžky i auta. Na městském koupališti lidem pak den zpestří kapela, a pro děti bude k dispozici například populární skákací hradem a další atrakce.

 Kdyby se někomu v letních měsících zastesklo po krampusech, je možné je navštívit v místní galerii? Nechystají se i zde nějaké akce?
Zájemci mohou Galerii Krampus  navštívit i v létě, a to v dané otevírací doby po celý týden, nebo po předchozí telefonické domluvě. Máme připraveny noční kostýmované prohlídky, který nabídnou opravdu velký a troufám si tvrdit, že i adrenalinový zážitek.

Připravili jste také cyklus Kaplické hudební léto... Co nabídne?
V pátek 21. července milovníkům dechové hudby u nás v Kaplici zahraje kapela Podhoranka, v pátek 28. července vystoupí Crazy dog , což je rokenrolová kapela. V pátek 4. srpna univerzální kapela Spolektiv. Na pátek 11. srpna jsme připravili bonbónek v podobě argentinského večera s tanečnicemi, s argentinskou zpěvačkou a kapelou. Všechny akce v rámci Kaplického hudebního léta se uskuteční pod širým nebem. Pokud počasí nedovolí, přesunou se do kulturního domu nebo kino kavárny.

Chystáte také Kaplické slavnosti, které se uskuteční první dva dny v září. Máte již připravený program?
Program máme zhruba připravený, už jen ladíme detaily. Jen prozradím, že Kaplické slavnosti budou opět ve stylu dožínek. To ale neznamená, že to bude akce pro úzký okruh lidí, naopak. Kulturní program bude pro všechny generace a každý si v něm určitě najde to své. Veškeré informace a podrobnosti o kaplických akcích zájemci najdou na webových stránkách na Informačním portálu o Kaplici.

Napsal(a) Yvetta Chmelová, Václav Votruba | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Třeboňský vodník Čochtan bude vyprávět v Metropolu

neděle, 11. června 2017, 14:38

Legendární muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec v úpravě nejslavnějšího českého představitele vodníků Josefa...

Budějovický Majáles týden vládl městu

neděle, 11. června 2017, 09:01

Letos už čtrnáctým rokem úspěšně proběhl ve městě Budějovický Majáles. Celý týden byl pestrý program nejen v centru, ale i...

RECENZE: Wonder Woman je film, který píše dějiny!

sobota, 10. června 2017, 10:05

Filmová stáj DC Comics mě (narozdíl od ostatních filmagorů) až tak v minulosti neštvala. Muž z oceli byla paráda. Batman vs...

Budou hrát a zpívat pro borovanský Nazaret

pátek, 9. června 2017, 18:22

Podpoří Nazaret, chráněnou borovanskou dílnu, která poskytuje služby lidem s tělesným a zdravotním postižením. A hned dvakrát....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.