Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějovický Majáles týden vládl městu

 
neděle, 11. června 2017, 09:01

Letos už čtrnáctým rokem úspěšně proběhl ve městě Budějovický Majáles. Celý týden byl pestrý program nejen v centru, ale i širokém okolí. Součástí byly výstavy, divadla, veřejná kreslení, koncerty a mnoho dalšího. Tentokrát Budějovickému Majálesu přálo i počasí, všichni se tak mohli účastnit různých venkovních událostí nebo jen odpočívat a pozorovat dění. Letos byla na festivalu takřka rekordní účast.

A to jak přes týden, tak i na závěrečném open-air v pátek na Sokolském ostrově. Slavnostní zahájení celého festivalu proběhlo už v neděli 21. května večer na náměstí Přemysla Otakara II. představením zástupců škol či proslovy primátora města a ředitele festivalu Davida Mulici.

První festivalový den se mohli návštěvníci zúčastnit různorodých přednášek, které se konaly v kavárnách v centru města. Večer byl z Českých Budějovic vypraven vlak do Plané, kde se v upravené scéně hangáru Letiště České Budějovice odehrálo divadelní představení Boys Who Like To Play With Dolls.

Druhý majálesový den byl ve znamení dětí a rodičů. Na Sokolském ostrově se totiž konalo Rodinné odpoledne s mnoha atrakcemi a nabitým programem, určeným převážně pro ně. Mimo jiné se večer na střeše DK Metropol uskutečnila první velmi netradiční párty v podání DJ's Trojan Horses a dalších.

Uprostřed týdne se organizátoři rozhodli trochu zvolnit. Proto se návštěvníci mohli přes den podívat třeba na přednášku o historii tetování v Široku nebo jen zvolnit někde v tradiční majálesové osvěžovně za příznivé ceny. Na večer se všichni milovníci padesátých let mohli zajet podívat do oblíbeného autokina na náplavce s kultovním snímkem The Big Lebowski.

Čtvrtek byl ve znamení nabité klubové scény. Během dne dostala prostor skateová komunita ve skateparku při takzvaném Skate Contestu. Soutěžilo se o nejlepší triky a výkon. Vyhlášení výsledků se konalo večer v oblíbeném prostoru Světadílna.

Na střeše Metropolu se poté představila kapela Farewell Dear Ghost, kterou se podařilo do Českých Budějovic přivézt ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze. Kapela se představila také v oblíbené Majálesové kavárně na Sokolském ostrově, podpořená například budějckými legendami The Drain. V rámci žánrových večerů v klubech měl návštěvník možnost navštívit například klub Velbloud se slovenskými undergroundovými legendami Tornado Lue, klub K2 nebo klub Komiks, který zněl opět ve znamení elektronické hudby.

V pátek došlo k vyvrcholení celého týdne. Dopoledne bylo možné vidět historicky velmi početný studentský průvod, který vyšel z Háječku, procházel ulicemi Českých Budějovic a skončil na Sokolském ostrově, kde probíhal program celý den až do večerních hodin. Koncert měla pražská skupina Hentai Corporation, elektronické legendy Midi Lidi, znovuobnovená kapela minus123minut nebo švédský rapper Prop Dylan.

Letošní open-air i díky krásnému počasí a nabitému programu zažil historickou návštěvnost a návštěvníci doufají, že příští ročník bude neméně vydařený.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

RECENZE: Wonder Woman je film, který píše dějiny!

sobota, 10. června 2017, 10:05

Filmová stáj DC Comics mě (narozdíl od ostatních filmagorů) až tak v minulosti neštvala. Muž z oceli byla paráda. Batman vs...

Budou hrát a zpívat pro borovanský Nazaret

pátek, 9. června 2017, 18:22

Podpoří Nazaret, chráněnou borovanskou dílnu, která poskytuje služby lidem s tělesným a zdravotním postižením. A hned dvakrát....

Novinkou Léta ve městě bude westernová vesnička. Tahákem zůstávají...

pátek, 9. června 2017, 17:30

Více než 270 kulturních akcí v Českých Budějovicích nabídne tradiční festival Léto ve městě. Přehlídka výstav, koncertů,...

KULTURNÍ TIPY: Karel Gott, Olympic, Peter Nagy, Petr Kolář, Oceán a...

pátek, 9. června 2017, 11:02

Vrcholem týdne bude bezesporu Somersby Kiss Retro Party, která proběhne v sobotu odpoledne na Výstavišti České Budějovice a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.