Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budou hrát a zpívat pro borovanský Nazaret

 
pátek, 9. června 2017, 18:22

Podpoří Nazaret, chráněnou borovanskou dílnu, která poskytuje služby lidem s tělesným a zdravotním postižením. A hned dvakrát. Nejdříve, už zítra v sobotu 10. června, studenti konzervatoře. A na další benefici o týden později se chystá Lakomá Barka.

Benefiční koncert studentů konzervatoře, kteří svou hudební dráhu začínali v Základní umělecké škole Borovany, se uskuteční v sobotu 10. června od 19:00 hodin v Malovaném sále borovanského kláštera.

Mladí a nadaní muzikanti a zpěváci borovanskému publiku ukáží, jak od doby svých začátků pokročili. Zpěváci a instrumentalisté představí v pestrém programu skladby různých období - nebude chybět baroko, písňová tvorba, skladby A. Dvořáka včetně árie Měsíčku na nebi, skladby W. A. Mozarta, F. Strausse a třeba i duet z muzikálu Kiss me, Kate. Účinkují: Anna Pavlíková - zpěv, Andrea Kopsová - barokní příčná flétna, Ondřej Kolář - zpěv ,Petra Bohdalová - zpěv, Vít Kolář - lesní roh, Jiří Tröstl - zpěv, Věra Doleželová a Karel Ochozka - klavírní doprovod.
Vstupenky jsou v prodeji v infocentrech nebo na Konzert mladých konzervatoristů.

Sobotu 17. června bude patřit Vítání léta s Nazaretem. Den otevřených dveří této borovanské organizace se uskuteční od 13:00 do 17:00 hodin v zahradě borovanského kláštera. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si dílny a pobavit se u pódia, kde bude probíhat doprovodný program. Těšit se můžete na vystoupení domácího tanečního a divadelního souboru Kukačky, vystoupení kapel KdoMělČas a Hrajeto, divadelní představení Divadélka Máma a Táta, své umělecké vlohy můžete vyzkoušet v tvořivých dílnách, připraveny budou retro hry a soutěže. Vstup je zdarma.

Odpoledne zakončí Benefiční koncert pro Nazaret, při němž od 18:00 hodin zahraje folková kapela Lakomá Barka. Vstupenky jsou v předprodeji v infocentrech nebo na Benefiční koncert pro Nazaret.

Výtěžek celé akce poputuje na nákup nového vozu pro Nazaret, který využijí jak klienti tamních sociálních služeb, tak někteří zaměstnanci chráněných dílen. Nákup vozu již podpořila Nadace Divoké husy.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Lakomá Barka
 


 

Kam dál?

Novinkou Léta ve městě bude westernová vesnička. Tahákem zůstávají...

pátek, 9. června 2017, 17:30

Více než 270 kulturních akcí v Českých Budějovicích nabídne tradiční festival Léto ve městě. Přehlídka výstav, koncertů,...

KULTURNÍ TIPY: Karel Gott, Olympic, Peter Nagy, Petr Kolář, Oceán a...

pátek, 9. června 2017, 11:02

Vrcholem týdne bude bezesporu Somersby Kiss Retro Party, která proběhne v sobotu odpoledne na Výstavišti České Budějovice a...

Noc kostelů na jihu Čech nabídne hudbu, historii nebo prohlídku...

pátek, 9. června 2017, 07:47

Téměř stovka kostelů po celém Jihočeském kraji otevře své dveře veřejnosti v rámci celorepublikové akce Noc kostelů, která se...

Novinka slavnosti Dotkni se Písku rozpohybuje budovu radnice průřezem...

pátek, 9. června 2017, 06:35

Obyvatelé a návštěvníci města Písku mohou těšit na tradiční městskou slavnost Dotkni se Písku. Ta začíná už dnes, v pátek 9....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.