Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novinkou Léta ve městě bude westernová vesnička. Tahákem zůstávají Múzy na vodě

 
pátek, 9. června 2017, 17:30

Více než 270 kulturních akcí v Českých Budějovicích nabídne tradiční festival Léto ve městě. Přehlídka výstav, koncertů, divadelních představení a dalších aktivit začne v půlce června a potrvá do konce září. Léto ve městě se uskuteční na řadě míst Českých Budějovic, součástí festivalu budou třeba i populární koncerty Múzy na vodě.

„Léto ve městě je žánrově pestré. Jde nám o to, aby si každý obyvatel Českých Budějovic nebo i turista vybral to, co je mu blízké," řekl náměstek českobudějovického primátora Jaromír Talíř. Dodal, že pro něj osobně budou největším lákadlem koncerty Múzy na vodě.

Je to série koncertů na pódiu umístěném na řece. Letos bude jeho součástí například vystoupení Evy Urbanové nebo Anety Langerové. Novinkou festivalu letos bude westernová vesnička, která bude na Sokolském ostrově 16. září.

Naopak již tradiční akcí je Umění ve městě, které se letos koná podesáté. Sochaři vystaví v centru a jeho okolí své výtvory, na Černou věž se vrátí obří moucha Michala Trpáka. „Památkáři to nevidí moc rádi, ale nás těší, že tato socha bude opět součástí Umění ve městě," podotkl Talíř.

Náklady na Léto ve městě se pohybují kolem pěti milionů korun. Radnice na festival uvolňuje ze svého rozpočtu 1,7 milionu korun.

Léto ve městě se postupně rozrůstá. Například loni nabídlo o dvacet akcí méně než letos a v roce 2015 to bylo 210 kulturních aktivit.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Karel Gott, Olympic, Peter Nagy, Petr Kolář, Oceán a...

pátek, 9. června 2017, 11:02

Vrcholem týdne bude bezesporu Somersby Kiss Retro Party, která proběhne v sobotu odpoledne na Výstavišti České Budějovice a...

Noc kostelů na jihu Čech nabídne hudbu, historii nebo prohlídku...

pátek, 9. června 2017, 07:47

Téměř stovka kostelů po celém Jihočeském kraji otevře své dveře veřejnosti v rámci celorepublikové akce Noc kostelů, která se...

Novinka slavnosti Dotkni se Písku rozpohybuje budovu radnice průřezem...

pátek, 9. června 2017, 06:35

Obyvatelé a návštěvníci města Písku mohou těšit na tradiční městskou slavnost Dotkni se Písku. Ta začíná už dnes, v pátek 9....

Na mezinárodní výstavě Expo 2017 budou i zástupci jižních Čech

čtvrtek, 8. června 2017, 15:14

Součástí mezinárodní výstavy Expo 2017, na jejíž zahájení letí do kazašské Astany i prezident Miloš Zeman, bude také Jihočeský...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.