Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Noc kostelů na jihu Čech nabídne hudbu, historii nebo prohlídku starobylých krypt

 
pátek, 9. června 2017, 07:47

Téměř stovka kostelů po celém Jihočeském kraji otevře své dveře veřejnosti v rámci celorepublikové akce Noc kostelů, která se uskuteční dnes, v pátek 9. června. Na programu jsou komentované prohlídky, koncerty i přednášky o historii. I českobudějovická diecéze přivítá návštěvníky, kteří chtějí poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství. Program Noci kostelů je letos v České republice připraven v 1500 kostelech a modlitebnách.

Kulturně-duchovní program nabídne koncerty, komentované prohlídky, přednášky a duchovní rozhovory, možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, šanci hrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii, nebo v tichém zastavení vnímat inspiraci stavitelů křesťanských chrámů. 

„Iniciativa nabízí lidem příležitost k návštěvě našich kostelů, aby se zde setkali s kořeny křesťanství prostřednictvím architektury, umění i atmosféry ticha a mohli být osloveni jeho živou přítomností. Otevíráme-li brány našich kostelů, vyjadřujeme tím současně naší otevřenost vůči člověku a světu. Jako českobudějovický biskup přebírám nad touto akcí záštitu a žehnám všem jejím aktivním účastníkům, ať už se budou podílet na přípravě a prožití liturgie nebo se zastaví při tichém rozjímání“, řekl k akci českobudějovický biskup Vlastimil Kročil.

V loňském roce se do Noci kostelů v České republice zapojilo víc než 1400 kostelů, ve kterých připravili pořadatelé pro návštěvníky více než sedm tisíc programů. O mimořádném zájmu veřejnosti o program Noci kostelů svědčí i 500 tisíc návštěvnických vstupů zaznamenaných během večera a noci.

V českobudějovické diecézi se do Noci kostelů zapojí tyto kostely.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ
 


 

Kam dál?

Novinka slavnosti Dotkni se Písku rozpohybuje budovu radnice průřezem...

pátek, 9. června 2017, 06:35

Obyvatelé a návštěvníci města Písku mohou těšit na tradiční městskou slavnost Dotkni se Písku. Ta začíná už dnes, v pátek 9....

Na mezinárodní výstavě Expo 2017 budou i zástupci jižních Čech

čtvrtek, 8. června 2017, 15:14

Součástí mezinárodní výstavy Expo 2017, na jejíž zahájení letí do kazašské Astany i prezident Miloš Zeman, bude také Jihočeský...

Cikánští baroni v budějckém Metropolu

čtvrtek, 8. června 2017, 11:47

Romští muzikanti se potkávají s klasickou filharmonií rádi a vlastně často. Tentokrát připravila Jihočeská filharmonie program...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na Somersby retro party

čtvrtek, 8. června 2017, 10:15

Obří retro party se chystá v Českých Budějovicích! V sobotu 10. června na českobudějovickém výstavišti vystoupí hvězdy jako Karel...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.