Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Budějce hrály barvami. Majálesový průvod obsadil centrum města

pátek, 26. května 2017, 16:50

Majálesový průvod po roce opět prošel Českými Budějovicemi. „Had“ plný barev obsadil na několik desítek minut ulice města, podle údajů se ho účastnilo přes 4500 tisíce studentů. Ti si také zvolili svého krále. Stal se jím Kryštof De La Cruz z Biskupského gymnázia J. N. Neumanna.

„Průvod letos dokázal posunout vysoce nastavenou laťku z minulého ročníku. Zúčastnilo se dvacet škol nejen z Českých Budějovic, ale i z Českého Krumlova. Každou z nich vedl její král na speciálně vlastnoručně vyrobeném královském bezmotorovém alegorickém voze,“ zmínil tiskový mluvčí Budějovického Majálesu Igor Kibrik. 

Studenti se letos převlékli do různých kostýmů, nechyběli křižáci, indiáni, šamani nebo masky nejrůznějších zvířat. Hlasitým doprovodem dorazil průvod až na Sokolský ostrov, kde se uskutečnila volba krále. Jejím vítězem se stal Kryštof De La Cruz z Biskupského gymnázia J. N. Neumanna. Do velkého finále se ještě probojovali Tomáš Duroň z Gymnázia Jírovcova a Prokop Pučejdl z Gymnázia J. V. Jirsíka. 

„Soutěž spočívala v závodech na paddleboardu a testovala nejen jejich rychlost, ale i zručnost. Nejvíce zabojoval Kryštof De La Cruz a díky svému nasazení se až do Budějovického Majálesu 2018 může pyšnit titulem král všech budějovických studentů,“ zmínil Kibrik. Kromě toho získal pobyt pro celou třídu v chatě Lanovka, kurzy v CC Jazykové škole, speciální unikátní tričko z dílny budějcké značky ODEVNI, poukázku na večeři v restauraci Šupinka, vstup do únikové hry nebo královský let od Aero klubu Hosín.

Týdenní program Budějovického Majálesu v pátek vrcholí řadou koncertů na Sokolském ostrově. Na Borovka stage vystoupí večer například kapela Midi Lidi a v Majálesové kavárně zase švédský rapper Prop Dylan. 

 
 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Majáles pokračuje a v rámci Open Air Festivalu...

čtvrtek, 25. května 2017, 17:51

Majáles si na pátek přichystal ty největší pecky, jako třeba Minus123Minut, Hentai Corporation, Midi Lidi nebo Prop Dylan....

FILMOVÉ PREMIÉRY: Piráti z Karibiku s démonickým Javierem Bardemem

čtvrtek, 25. května 2017, 10:51

Děsil vás v Goyových přízracích, fascinoval v Tahle země není pro starý a bavil ve Skyfallu... Nyní přichází jeho čas v milované...

Příliš mnoho lásky. Jiří Votruba vystavuje v budějcké kavárně F café

čtvrtek, 25. května 2017, 07:13

Před nedávnem rekonstruované prostory kavárny v budově Jihočeské filharmonie začaly sloužit i jako příležitostný výstavní...

Boschský den nabídne plno atrakcí a také Open Air Festival

středa, 24. května 2017, 13:28

Mandrage, Portless, Janek Ledecký a další vystoupí v sobotu 27. května na akci zvané Boschský den otevřených dveří & Open Air...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.