Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Příliš mnoho lásky. Jiří Votruba vystavuje v budějcké kavárně F café

 
čtvrtek, 25. května 2017, 07:13

Před nedávnem rekonstruované prostory kavárny v budově Jihočeské filharmonie začaly sloužit i jako příležitostný výstavní prostor. A čí obrazy by zde měly viset, když ne obrazy Jiřího Votruby, který má na svědomí vizuální podobu prezentace Jihočeské filharmonie.

 „Výstava se jmenuje Příliš mnoho lásky. Je to takový pop kulturní název, který má ukazovat na to, jak jsme dnes zavaleni daty a vjemy. Máme sto televizí, v poštovních schránkách stohy nabídek na akce a cit se vytrácí. Obrazy, tím jak jsou stříkané, dělají dojem zmatku, ve kterém žijeme a kloužeme po povrchu. Mým oblíbeným symbolem je nafukovací srdce, ze kterého když vyletí špunt, tak se z něj stane takový hadřík,“ říká Jiří Votruba.

Práce Jiřího Votruby znají Budějčáci především z plakátů Jihočeské filharmonie, pro které už autor namaloval bezpočet portrétů. Kolik přesně si už ale nepamatuje. „Nakreslil jsem všechny. Nejvíc zabrat mi dají takové ty hezké souměrné tváře, které nemají žádnou bradavici,“ směje se malíř, který slaví úspěch i v Japonsku.

Vzájemnou spolupráci si velmi cení i ředitel Jihočeské filharmonie Otakar Svoboda. „Myslím, že portréty interpretů naši filharmonii trochu charakterizují a doufám, že to propojení ještě vydrží,“ přeje si a dodává, že chvilku trvalo, než si na vizuální stránku filharmonie lidé zvykli. „S Jiřím už spolupracujeme tři sezony. Ze začátku budila naše vizuální stránka rozpaky, ale teď myslím, že to lidé berou kladně,“ podotýká.

Výstava Příliš mnoho lásky jistě není poslední, která se v F café odehraje. Otakar Svoboda má s prostorem smělé plány. „Tímto teď začínáme dělat z prostoru kavárny a foyer takovou příležitostnou výstavní síň. Do budoucna chceme tyto prostory využívat i jako koncertní prostor na nějaké menší komorní hraní,“ uzavírá ředitel Jihočeské filharmonie.

 


 

Kam dál?

Boschský den nabídne plno atrakcí a také Open Air Festival

středa, 24. května 2017, 13:28

Mandrage, Portless, Janek Ledecký a další vystoupí v sobotu 27. května na akci zvané Boschský den otevřených dveří & Open Air...

TRAILER TÝDNE: Pobřežní hlídka znovu na scéně. S The Rockem v čele!

středa, 24. května 2017, 09:37

Devadesátková klasika se vrací. Pobřežní hlídka se dočkala remaku, ne však seriálového, nýbrž celovečerního. David Hasselhoff je...

Jihočeská filharmonie bude hrát i pro tygry. Co nás čeká v další...

úterý, 23. května 2017, 17:52

Jihočeská filharmonie se chystá k zahájení už 37. koncertní sezony, která vypukne v září letošního roku. Jaké změny se v ní...

V Českém Krumlově utratili medvědici Kateřinu

úterý, 23. května 2017, 17:02

Ošetřovatelé dnes utratili medvědici Kateřinu, která žila v hradním příkopu českokrumlovského zámku. Důvodem byl její zdravotní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.