Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějovický Majáles vypukne již tuto neděli!

 
pátek, 19. května 2017, 07:02

Již tuto neděli 21. května na náměstí Přemysla Otakara II. vypukne Budějovický Majáles, festival organizovaný studenty nejen pro studenty. Těšit se můžete na originální architektonický projekt, slavnostní ceremoniál či silent disco.

Budějovický Majáles bude slavnostně zahájen tuto neděli 21. května od 20:00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II., na kterém se již touto dobou budete moct pokochat unikátním architektonickým počinem studia Mjölk architekti. Architekti budou na první fázi projektu pracovat již od čtvrtka 18. května, aby od pondělí 22. května mohli pokračovat na druhé fázi, kdy se budou podílet  i místní studenti. Na českobudějovickém náměstí tak bude ze dřeva vytvořené infocentrum, místo setkávání a originálního programu.

Slavností zahájení začne proslovem koordinátora Budějovického Majálesu - Davida Mulicy. Návštěvu přislíbil i primátor Jiří Svoboda či člen architektonické komise pan Tomáš Trantina. Během slavnostního ceremoniálu se představí i letošní kandidáti na krále Budějovického Majálesu, kterých se letos přihlásilo úctyhodných patnáct. Slavnostní ceremoniál vyvrcholí vytažením vlajky za zpěvu budějovických sborů a zvuku trubačů.

Po oficiální části zahájení přijde čas na oblíbené silent disko. Všichni návštěvníci si budou moci zapůjčit sluchátka, naladit jednu ze dvou nabízených stanic a tancovat, aniž by rušili kohokoliv v okolí. Silent disko poběží až do 22:00 hodin.

Program se bude odehrávat na čtyřiceti místech města

Nedělním programem na českobudějovickém náměstí započne pět dní dlouhá pouť plná koncertů, divadel, besed, workshopů a mnohého dalšího. O zábavu opravdu nebude nouze, protože Budějovický Majáles v letošním roce nabídne až 180 bodů programu odehrávajících se na 40 různých místech Českých Budějovic.

Jako každý rok se organizátoři vydávají cestou nekonvekčnosti a originality, a tak se mimo tradiční body programu jako Autokino, Piknik, Rodinné odpoledne či divadla na scéně v letištním hangáru v Plané můžete těšit i na mnohé novinky. Za zmínku určitě stojí koncerty na střeše DK Metropol či odpočinkové zóny rozmístěné v centru Českých Budějovic.

Letošní ročník Budějovického Majálesu se může pyšnit ještě jedním ojedinělým projektem - organizátoři navázali spolupráci s německým festivalem Kontakt - Das Kulturfestival Bamberg v rámci Česko - německého kulturního jara 2017. Díky tomu se můžete těšit třeba na německého multiinstrumentalistu The Micronaut nebo na speciální žívé streamy přímo z místa dění německého festivalu.

Celý festival bude zakončen velkolepým pátečním průvodem škol a Open Air na Sokolském ostrově, na kterém z tuzemské hudební scény vystoupí třeba elektronické uskupení Midi Lidi či comeback slavící minus123minut. Ze zahraničních jmen se můžete těšit na švédského rappera Propa Dylana nebo již zmíněného The Micronaut.

Tak přijďte oslavit již tuto neděli začátek Budějovického Majálesu, týdne plného kultury!

Pro další informace navštivte webové stránky Budějovického majálesu nebo odebírejte facebookové stránky Budějovického majálesu.

Napsal(a) Karolína Krupauerová | Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Je to tady! Sliz, krev a křik... Nový Vetřelec!

čtvrtek, 18. května 2017, 15:11

Tento týden Cinestar nabídne tři premiéry - Vetřelec: Covenant, Cuky Luky Film a Příšerky pod hladinou. Příjemnou zábavu!

Zemřel Chris Cornell, zpěvák legendárních Soundgarden

čtvrtek, 18. května 2017, 12:15

Šokující informace dnes zaplavila zahraniční média a sociální sítě - ve věku 52 let zemřel zpěvák Soundgarden a Audioslave Chris...

Alšova jihočeská galerie v Hluboké vystavuje „Válečné plakáty 1914 –...

čtvrtek, 18. května 2017, 08:19

V Alšově jihočeské galerii v zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou odstartovala vernisáž výstavu „Válečné plakáty 1914 – 1918“....

TRAILER TÝDNE: Po pětatřiceti letech se vrací temné sci-fi Blade...

středa, 17. května 2017, 09:23

Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Legendární scifárna Blade Runner se dočkala pokračování. Po neskutečných 35 letech! A co...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.