Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mjölk aneb i architekturou ožije Budějovický Majáles!

 
čtvrtek, 11. května 2017, 14:36

Architektonické studio Mjölk se po pěti letech vrací na českobudějovické náměstí, tentokrát však ve spolupráci s Budějovickým Majálesem. Od 18. do 24. května se  můžete těšit na jedinečný projekt, který nejen oživí srdce Českých Budějovic, ale i aktivně zapojí obyvatele města.

Studio Mjölk je pro mnoho obyvatel Českých Budějovic díky jejich instalaci „Týden v sobě” již známou značkou nevšedních architektonických počinů. Po pěti letech se architekti vrací, aby znovu obsadili náměstí Přemysla Otakara II., tentokrát v rámci Budějovického Majálesu, festivalu pořádaného studenty nejen pro studenty od pondělí 22. do pátku 26. května.

Na projektu začnou architekti pracovat již ve čtvrtek 18. května, kdy v první etapě projektu bude postaven dřevěný informační stánek, čímž vytvoří pomyslné těžiště celého festivalu. Druhá fáze projektu se zaměří na zapojení místních studentů, kteří tak získají jedinečnou příležitost spolupráce se známými architekty. Zájemci se mohou přihlásit pomocí formuláře, který je zveřejněn na Facebookové stránce Budějovického Majálesu nebo na webu festivalu. Přímo na náměstí budou pod rukama studentů vznikat artefakty ze dřeva a posléze budou rozmístěny jak na místa konání Budějovického Majálesu, tak i na frekventovaná místa Českých Budějovic. Studenti si z šestidenního workshopu odnesou nejen cenné zkušenosti, ale na závěr také obdrží certifikát účastníka workshopu, který jim pomůže k získání nových pracovních možností.

Program je připraven i pro návštěvníky. Ti se mohou těšit na přednášky a besedy týkající se hlavně architektury, ekologie a životního prostředí. Náměstí Přemysla Otakara II. se tak stane místem setkávání a odpočinku, uměleckým atelierem, ale i jednou ze scén Budějovického Majálesu.

Organizátoři festivalu nezapomněli myslet ani na životní prostředí, proto všechen použitý materiál bude po skončení festivalu znovu využit k dalšímu zpracování truhlářskou firmou Hakr Beta.

Studio Mjölk společně s Budějovickým Majálesem tak znovu přinášejí originální projekt, možnost nevšedních zážitků pro kolemjdoucí a cenných zkušeností pro účastníky.

Pokud se chcete dozvědět víc o celém festivalu, navštivte Budějovický Majáles.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Jenom tři mušketýři v Rajské zahradě Dominikánského kláštera...

čtvrtek, 11. května 2017, 12:10

Divadelní sezonu zakončí Jihočeské divadlo letním plenérovým imagináriem Jenom tři mušketýři v režii a podání Malého divadla....

FILMOVÉ PREMIÉRY: Král Artuš: Legenda o meči a Pád

čtvrtek, 11. května 2017, 10:39

Tento týden nabídne Cinestar dvě filmové premiéry - akční fantasy Král Artuš: Legenda o meči a romantický Pád.

TRAILER TÝDNE: Epická Temná věž Stephena Kinga již v létě

středa, 10. května 2017, 13:43

Temná věž je velmi rozsáhlá epická sága mistra hororu Stephena Kinga. Nejedná se však o horor, ale čistokrevné scifi. Scifi,...

KULTURNÍ TIPY: Na jihu vystoupí Andrea Tőgel Kalivodová i Dejvické...

úterý, 9. května 2017, 11:07

Zajděte si poslechnout mezzosopranistku Andreu Tőgel Kalivodovou, která v Budějcích vystoupí poprvé. A herci z Dejvického divadla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.