Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oscarový režisér Adam Elliot pomohl vydrám

 
pondělí, 8. května 2017, 09:56

Výjimečných 101 444 korun získali pro dvě třeboňské neziskové organizace návštěvníci, ale i tvůrci a organizátoři mezinárodního festivalu Anifilm. O peníze vydělané šlapáním na speciálně upravených rotopedech se díky Nadaci ČEZ podělil Nadační fond pro vydru a Chráněná dílna Motýl. Prvně jmenované organizaci přispěl svou energií i například oscarový režisér Adam Elliot.

Minutu šlapání v sedle speciálně upraveného rotopedu si v Třeboni v průběhu soboty vyzkoušelo přes 160 lidí. Od nejmenších návštěvníků, až po respektované a známé tvůrce. Dopředu je navíc hnalo zaplněné náměstí. Během pouhých šesti hodin se tak částka, kterou neziskové organizace dostanou, přehoupla přes 100 tisíc korun.

„Byla by škoda to nezkusit, zvlášť když mám ještě pár minut před setkáním s publikem. Alespoň se tím trochu rozehřeji, ale je to náročnější, než jsem si myslel,“ udýchaně konstatoval v průběhu pauzy v jinak nabitém programu tvůrce oscarového animovaného filmu Mary a Max Adam Elliot.

S nepatrným šestisetkorunovým rozdílem zvítězil v přátelském třeboňském souboji Nadační fond pro vydru. Právě jemu věnoval svou energii i oscarový režisér. „Peníze použijeme pro opravu venkovní učebny, která toho potřebuje opravdu hodně, od nových omítek až po opravu oken, nebo nové nátěry. A třeba i někteří z těch, kteří se dnes zapojili, dorazí i přímo k nám,“ pochvaloval si ředitel fondu Jan Nový.

Chráněná dílna Motýl si po sobotě v Třeboni bude moci koupit vlastní šicí stroj, který má zatím jen půjčený. Zbytek peněz vloží do nájmu a materiálu, který využijí handicapovaní, o které se stará.

„Když se podaří spojit krásný kulturní zážitek z Anifilmu, sport a charitu, je to fantazie. Lidi se baví, pomáhají a vše je najednou lepší,“ řekla ředitelka Oblastní charity Třeboň, pod kterou chráněná dílna spadá.

„Je to o atmosféře, plném lázeňském městě a hlavně chuti lidí pomáhat, tvořit, bavit se a přemýšlet. Oranžová kola se nezastavila a lidé sami používali i obdobnou mobilní aplikaci EPP, takže v Třeboni zůstaly opravdu hezké peníze. A přesně tak to má na významném festivalu být,“ hodnotil zájem lidí pomáhat ostatním během největšího českého festivalu animovaného filmu zástupce Nadace ČEZ Petr Šuleř.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Středy před K2 jsou zpět! Nejstarší budějcký klub oslaví své...

neděle, 7. května 2017, 19:27

Středy před K2 je název letního festivalu, jehož už pátý ročník chystá nejstarší klub v Českých Budějovicích. Oslaví tak své...

V Česku loni vyšlo téměř osmnáct tisíc knih, z toho více než pět a...

neděle, 7. května 2017, 17:53

V Česku loni vyšlo 17 815 knižních titulů. Uvádí to výroční zpráva Národní knihovny. Je to nejnižší počet od roku 2012 a o 467...

Hlavní cenu na Anifilmu v Třeboni dostal francouzský film Louise na...

neděle, 7. května 2017, 08:15

Hlavní ceny na třeboňském festivalu animovaných filmů Anifilm v sobotu získaly snímky Louise na pobřeží a Můj život Cukety....

Opravený vodojem v areálu staré vodárny bude dějištěm Noci literatury

sobota, 6. května 2017, 12:41

Opravený historický vodojem, který je součástí areálu Vodárenské věže na Mánesově ulici v Českých Budějovicích, se veřejnosti...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.