Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Středy před K2 jsou zpět! Nejstarší budějcký klub oslaví své dvacetiny nabitým letním festivalem

 
neděle, 7. května 2017, 19:27

Středy před K2 je název letního festivalu, jehož už pátý ročník chystá nejstarší klub v Českých Budějovicích. Oslaví tak své dvacetiny. Letní festival s obrovskou a nezaměnitelnou atmosférou Sokolského ostrova opět láká na řadu místních umělců, ale samozřejmě zve další kapely ze všech koutů České republiky.

Největším letošním překvapením festivalu, který startuje 28, června a potrvá až do 6. září, bude bezesporu jedna z nejznámějších českých elektronických kapel. Už teď si zaškrtněte v kalendáři 27. červenec. Právě v tento den českobudějovický klub K2 oslaví dvacet let své existence. O narozeninovém večeru to rozjede hudební lahůdka s názvem Skyline.

Kapela prošla během dlouholeté historie určitou proměnou, ale stále má nezaměnitelnou live show a především pro posluchače je to neskutečný zážitek. V kapele například zpívala Jitka Charvátová z Budějc. Aktuálně vystupuje s neméně populární kapelou Oceán, která na festivalu vystoupila již loni. Během tohoto večera se můžete těšit na řadu překvapení. Před klubem vyroste velká festivalová stage s veškerými moderními efekty a hutnou dávkou hudebního zážitku.

Celý festival je letos nabitý jmény, jak klasickou budějckou základnou – Satisfucktion, Heband, Pub Animals, Ramones revival, Betterway a tak dál. Jako další umělce stojí za to vyzdvihnout jednoho z největších představitelů české rap scény Vladimira 518, který vystoupí v ultimátním projektu s pražskou rockabilly kapelou Rocket Dogz. Kluci spojili rocknroll a rap, což je něco nemyslitelného, ale přitom úžasného. Toto spojení vystupuje pouze párkrát do roka a je nádherné, že ho budeme moci slyšet právě v jihočeské metropoli.

Ale to rozhodně není vše a každopádně je třeba zmínit The Chancers nebo aktuálně velice populární Trautenberk Tanz metal.

Program začíná vždy ve středu po celé léto od 19:00 hodin na Sokolském ostrově. Veškeré info o festivalu zájemci najdou na webu klubu K2 nebo na Facebooku Středy před K2.

Vstup je zdarma.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ
 


 

Kam dál?

V Česku loni vyšlo téměř osmnáct tisíc knih, z toho více než pět a...

neděle, 7. května 2017, 17:53

V Česku loni vyšlo 17 815 knižních titulů. Uvádí to výroční zpráva Národní knihovny. Je to nejnižší počet od roku 2012 a o 467...

Hlavní cenu na Anifilmu v Třeboni dostal francouzský film Louise na...

neděle, 7. května 2017, 08:15

Hlavní ceny na třeboňském festivalu animovaných filmů Anifilm v sobotu získaly snímky Louise na pobřeží a Můj život Cukety....

Opravený vodojem v areálu staré vodárny bude dějištěm Noci literatury

sobota, 6. května 2017, 12:41

Opravený historický vodojem, který je součástí areálu Vodárenské věže na Mánesově ulici v Českých Budějovicích, se veřejnosti...

SOUTĚŽ: Štefan Margita míří do Budějc

pátek, 5. května 2017, 16:13

Náš nejznámější tenorista Štefan Margita míří do Českých Budějovic. A doprovodí ho renomovaný brněnský ansámbl, Moravské klavírní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.