Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravený vodojem v areálu staré vodárny bude dějištěm Noci literatury

 
sobota, 6. května 2017, 12:41

Opravený historický vodojem, který je součástí areálu Vodárenské věže na Mánesově ulici v Českých Budějovicích, se veřejnosti poprvé otevře v rámci Noci literatury. Akci pořádá Jihočeská knihovna ve středu 10. května od 18 do 22 hodin.

Zemní vodojem pochází z roku 1938. Původně do něj byly přivedeny nejen vody ze štoly u Úsilného, ale i z nedabylského prameniště. Svému účelu sloužil několik desetiletí, následně byl přestavěn odboráři na saunu. Znovuuvedení do původního stavu se dočkal v loňském roce v rámci revitalizace celého areálu pod Vodárenskou věží.

Všechna dějiště noci literatury jsou již tradičně vybírána tak, aby účastníci měli jedinečnou příležitost nahlédnout do neznámých či s literaturou nespojovaných prostor a díky krátkým vzdálenostem mezi nimi se jim podařilo obejít jich během jednoho večera co nejvíce. Začátky čtení jsou na všech místech souběžně v půlhodinových intervalech.

Kromě unikátních kruhových prostor vodojemu budou moci návštěvníci Noci literatury zavítat na střechu administrativní budovy firmy E.On s výhledem na Železnou pannu, terasu budějovické hvězdárny s krásným výhledem na Vltavu a do činoherního studia Českého rozhlasu České Budějovice.

Ukázky ze současné španělské, belgické, německé a holandské literatury představí herci Jihočeského divadla Věra Hlaváčková, Jaroslava Červenková, Jiří Dvořák a rozhlasový moderátor Petr Kronika.

Noc literatury se koná každý rok vždy v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi - Světa knihy. Letos proběhne i v dalších 53 městech České republiky.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Štefan Margita míří do Budějc

pátek, 5. května 2017, 16:13

Náš nejznámější tenorista Štefan Margita míří do Českých Budějovic. A doprovodí ho renomovaný brněnský ansámbl, Moravské klavírní...

Výročí konce druhé světové války připomene Bitva o Český Krumlov, ale...

pátek, 5. května 2017, 06:31

9. května 1945 v 17:30 hodin vstoupila do Českých Budějovic Rudolfovskou třídou Rudá armáda a krajské město tak bylo oficiálně...

KULTURNÍ TIPY: Na prodloužený víkend navnadí Kali, Steppa Style nebo...

čtvrtek, 4. května 2017, 21:20

V rámci Dezert Tour 2017 vám zahraje Kali, na pódia se vrací legenda The Primitives Group a poprvé do Budějc dorazí i P.A.T. a...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Marvelmaniaci do pozoru! Do kin přichází Strážce...

čtvrtek, 4. května 2017, 11:34

Tento týden dorazí do Cinestaru jen jedna premiéra - Strážci galaxie Vol. 2. Fanoušci komiksů si opět přijdou na své.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.