Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějovický Majáles na střechách i v hangárech

 
středa, 3. května 2017, 07:18

Po dlouhé zimě se s příchodem jara probouzí nejen příroda, ale díky Budějovickému Majálesu i celé město. Svým programem přiměje od 22. do 26. května rozkvést každého bez ohledu na věk. Stejně jako první pusa, tak i letošní Majáles potěší, překvapí, ale hlavně otevře dveře do úplně nového, vzrušujícího světa. V případě Majálesu do světa nevšední kultury, která na vás rozhodně nehledí z každého billboardu či reklamní plochy.

Prvními průvodci na této pět dní dlouhé pouti se hned v pondělí 22. května může stát umělecká dvojice ze Studia Alta se svým představením Boys Who Like To Play With Dolls, ve kterém se pokusí zbořit všechny zažité genderové stereotypy. Další divadelní lahůdkou, tentokrát středeční, bude umělecká skupina spojující fyzické, experimentální a taneční divadlo - Spitfire Company. Pokud se s vámi během představení začne klepat židle, bude to buď vaším nadšením z představení, nebo tím, že zrovna pár metrů od vás přistává letadlo, protože divadelní scéna se po roce opět zabydlí v letištním hangáru Letiště České Budějovice v Plané. Pouze první z možností však mohou organizátoři zaručit.

Majálesové úterý 23. května bude věnováno především rodičům s dětmi. Přijďte si s celou rodinou užít pestrý program Rodinného odpoledne na Sokolském ostrově. Bezdětným šťastlivcům doporučujeme na Sokolský ostrov zavítat hlavně ve středu 24. května, kdy se díky Pikniku stane středobodem všeho dění. Pravděpodobnost, že díky majálesovému středečnímu odpoledni příště dorazíte i na Rodinné odpoledne, je vysoká.

Ve středu si také nezapomeňte svoje auto zaparkovat v pohodlné blízkosti, abyste večer mohli svého miláčka vyvézt do Autokina a užít si pravý americký večer při sledování filmu Big Lebowski.

Zvládnout všechny vytipované body programu bude však vzhledem k jejich množství opravdu náročné, a proto letos přichází Budějovický Majáles s novinkou! V centru města, hlavně na Piaristickém náměstí a na náměstí Přemysla Otakara II., naleznete majálesové chillout zóny, odkud si budete moci v klidu rozplánovat, co dalšího navštívíte.

Určitě byste si neměli nechat ujít letošní novinku, která vám rozhodně rozšíří obzory. A to doslova, neboť pro vás organizátoři chystají unikátní koncert přímo na střeše Dům kultury Metropol.

To, že Velký pátek není jen o Velikonocích, vám na majálesovém Open Air dokáže třeba české elektronické uskupení Midi Lidi, které představí svou novou kritiky i fanoušky opěvovanou desku Give Masterpiece a Chance. A o tom, že stará láska nerezaví, vás přesvědčí kapela minus123minut, která minulý rok ohlásila svůj comeback a po dlouhých 11 letech se vrací i na Budějovický Majáles rozproudit v rytmu jazzu, blues a funky krev v žilách každého z vás.

V pátek 26. května můžete ochutnávat nejen z české kuchyně, ale i z té světové. Až ze Švédska k nám přijede rapper Prop Dylan, který má na kontě stovky živých vystoupení po celé Skandinávii. A pokud jste si mysleli, že letošní festivalové heslo „Májallesgute” je jen frází, pak vás z omylu vyvede německý multiinstrumentalista The Micronaut, který do Českých Budějovic zavítá díky unikátnímu projektu „Stage Exchange” s německým kulturním festivalem Kontakt - Das Kulturfestival. Za tuto možnost vděčí Budějovický Majáles Česko-německému fondu budoucnosti v rámci Česko-německého kulturního jara 2017

A tak v týdnu od 22. do 26. května bude chtít v Českých Budějovicích žít opravdu každý!

Napsal(a) Karolína Krupauerová | Tisková zpráva | Foto Kristýna Padrtová
 


 

Kam dál?

VIDEO: Letní scéna budějcké Slavie se hemžila čarodějnicemi. Dívky na...

úterý, 2. května 2017, 16:09

Pálení čarodějnic patřívalo a do dnešních dnů patří k velmi populárním lidovým zvykům. Čarodějnicím, stejně jako stavění a...

FOTO: Jihočeské vesnice stavěly májky

úterý, 2. května 2017, 11:30

Během prosluněné neděle se ve všech českobudějovických vesničkách stavěly tradiční májky. Někdo stavěl ručně, jiný zase...

KULTURNÍ TIPY: Budějce čeká premiéra „ostrovní“ operety, májový...

úterý, 2. května 2017, 09:10

Nenechte si ujít premiéru operety Mikádo, Májový koncert Brněnského orchestru lidových nástrojů, Mezinárodní hudební projekt...

RECENZE: Uteč aneb pěkně prohnilý horůrek

neděle, 30. dubna 2017, 18:37

Máte rádi filmy, které se vyvíjejí pomalu, přesto vás nutí hltat každou minutu? Filmy, které se tváří uvolněně, ale vám je jasné,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.