Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Uteč aneb pěkně prohnilý horůrek

 
neděle, 30. dubna 2017, 18:37

Máte rádi filmy, které se vyvíjejí pomalu, přesto vás nutí hltat každou minutu? Filmy, které se tváří uvolněně, ale vám je jasné, že pod povrchem tleje něco proklatě prohnilého? V tom případě jděte do kina. Uteč je film přesně pro vás!

Novinka režiséra Jordana Peela je velmi zvláštní, respektive až úchylná. Nebudu spoilerovat, ale ten film je svým způsobem neskutečně přitažený za vlasy, přesto má v sobě něco zvláštního. Něco, co z něj klidně může udělat kultovní záležitost. Příliš podobných snímků totiž nevzniká, alespoň ne pro kina. Atmosférou má blízko například k Shyamalanovi – možná si při sledování vzpomenete na The Visit – takže pokud vám vyhovuje mysteriózní a psychologický nádech, nemůžete být zklamaní.

Někdo může napadnout závěrečnou dvacetiminutovku, kdy jde vážně do tuhého a film se stáčí malinko jiným směrem, ale právě tento moment, samozřejmě zcela subjektivně, povyšuje film ještě na vyšší úroveň, kdy se zarazíte do sedačky a v duchu si říkáte: Natrhni těm hovadům zadek! Bez přehnané pompy, nadlidskosti, prostě syrově a reálně, ač reálnost zde vlastně moc místo nemá. Ale to nevadí...

Dlouho jsem hlavní postavě tak nefandil, aby se sebrala a konečně těm arogantním trotlům rozhodila pantofle. Ale prostě ne, nechci spoilerovat, ačkoliv jsem vám toho už vykecal dost.

Snad ještě zmiňme, že se Uteč tváří jako těžce rasistický film, jenomže ono to ve finále vlastně všechno může být úplně jinak. Ono ale není úplně zřejmé, co nám chtěli tvůrci sdělit. Možná nic a jen se pekelně baví.

A bavit se budete i vy. Tenhle film za zhlédnutí stojí. Jednoznačně překvapení, a to i z hlediska návštěvnosti, kdy se kinosál v CineStaru příjemně plnil.

Budějcká Drbna dává filmu Uteč 80 %
Napsal Václav Votruba | Foto Universal Pictures
 


 

Kam dál?

Prodloužený víkend bude patřit hlavně čarodějnicím a tradičnímu...

pátek, 28. dubna 2017, 13:51

Zima ještě pěkně vystrkuje drápky a při pohledu z okna by člověk skoro nevěřil, že za pár dnů je máj. Ale ani rozmary aprílového...

Čarodějnice se slétnou před budějckou Slavii

pátek, 28. dubna 2017, 07:24

Poslední dubnový den patří již tradičně čarodějnicím. I letos se tedy na letní scéně českobudějovického DK Slavie uskuteční...

Třeboňský festival Anifilm se rozšíří do Budějc

pátek, 28. dubna 2017, 06:49

Třeboňský filmový festival Anifilm se letos poprvé rozšíří do Českých Budějovic, kde se bude promítat v Alšově jihočeské galerii...

KULTURNÍ TIPY: Dorazí italská kapela Smokey Punch a v K2 to rozjede...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 20:26

Objevte punk-rockovou kapelu Smokey Punch, zajděte si na párty do Fabriky nebo K2 a v sobotu si nenechte ujít Krajskou přehlídku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.