Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čarodějnice se slétnou před budějckou Slavii

 
pátek, 28. dubna 2017, 07:24

Poslední dubnový den patří již tradičně čarodějnicím. I letos se tedy na letní scéně českobudějovického DK Slavie uskuteční jejich slet, tentokrát s podtitulem „Den otevřených dveří v čarodějnické škole“. Pomyslnou bránu otevře v neděli 30. dubna úderem 18. hodiny čaroděj té nejvyšší kategorie a zároveň ředitel školy Marotha.

Během bezmála čtyřhodinového programu se zájemci o studium dozvědí, jak v sobě probudit čarodějnické schopnosti a pak úspěšně složit přijímací zkoušky. Dále je čeká seznámení s učivem a připravena je i besídka nadějných uměleckých ansáblů školy čar a kouzel.

Talent, cit pro rytmus a chuť být všude slyšet. To je bubenická show Divoké paličky Wildsticks. Názornou ukázkou řešení sporů v čarodějnické škole je vystoupení členů BudSide, kteří sehrají nefalšovanou dance battle. Jaká strana vyhrává? To určí síla potlesku. Kapela Wicked Design je složena z těch největších školních talentů. Chtějí prorazit ve světě smrtelníků, hrají proto jejich písně (Lucie, Brian Adams, Blue Effect, atd).

Samostatnou kapitolou je pak seznamování s čarodějnickou módou. Aby ředitel názorně předvedl, co škola akceptuje a co už je takzvaně „přes čáru“, vyhlásí soutěž o nejlepší čarodějnický vohoz! Těm, kteří na den otevřených dveří dorazili v kostýmů čaroděje nebo čarodějnice, nastala jejich chvíle. Mohou vyhrát sladké ceny, ale co víc! Drobnou protekci u přijímaček!

A protože i čarožáci si rádi odfrknou od učiva, přichází na řadu diskotéka zakončená vrcholným číslem slovutného oberčaroděje Marothy! Dechberoucí ohněpád ze Zlatého mostu na řeku! „Milé děti, sbalte tedy rodiče i košťata a hurá před budějckou Slavii,"  zvou organizátoři z Babycentra Šikulka.

Tisková zpráva | Foto Yvetta Chmelová
 


 

Kam dál?

Třeboňský festival Anifilm se rozšíří do Budějc

pátek, 28. dubna 2017, 06:49

Třeboňský filmový festival Anifilm se letos poprvé rozšíří do Českých Budějovic, kde se bude promítat v Alšově jihočeské galerii...

KULTURNÍ TIPY: Dorazí italská kapela Smokey Punch a v K2 to rozjede...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 20:26

Objevte punk-rockovou kapelu Smokey Punch, zajděte si na párty do Fabriky nebo K2 a v sobotu si nenechte ujít Krajskou přehlídku...

Do Obchodního a zábavního centra Čtyři Dvory se na více než měsíc...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 09:38

Strašidla. Takto jednoduše a hlavně výstižně se jmenuje výstava, která bude od 29. dubna nainstalována v Obchodním a zábavním...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Jednička Zahradnictví, psycho Uteč a scifi The...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 08:29

Tento týden Cinestar nabídne tři filmy, ze kterých největší zájem pravděpodobně vzbudí novinka Jana Hřebejka. I další dva snímky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.