Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Budějovický Majáles už počtrnácté. A zase bude plný novinek

 
středa, 26. dubna 2017, 13:32

Budějovický Majáles se během čtrnácti let své existence naplno vryl do povědomí lidí ve městě. A jak už je zvykem, i letos přinese ve dnech od 22. do 26. května, kromě tradičních a oblíbených akcí, spoustu novinek a progresivních bodů programu z celého světa.

Letos tomu bude už čtrnáct let, co Budějovický Majáles poprvé zapustil kořeny v našem městě. A již od svého počátku se snaží dát všem obyvatelům Českých Budějovic možnost zažít věci, které se často značně odlišují od konceptů klasických Majálesů v jiných městech. Cílem festivalu je oživit Budějce pro všechny generace, od dětí až po seniory, čemuž je také uzpůsoben celý program. S tímto cílem pak jednoznačně koresponduje například spolupráce s Českým rozhlasem České Budějovice, Jihočeským divadlem a dalšími významnými institucemi českobudějovického kulturního života.

Další originalitou je i samotný organizační tým, který se skládá z více jak 80 studentů středních a vysokých škol, kteří se bez nároku na plat a ve svém volném čase realizují na projektu ve vlastních subtýmech, tvořících pak rozvětvenou organizační strukturu. Získávají tak mnoho cenných zkušeností, které jim ve spojení se školou nabízejí velkou možnost uplatnění i na mnohem větších projektech či v soukromých firmách. Majálesový tým si totiž také striktně vychovává své vlastní programátory, grafiky, copywritery, čímž jednoznačně šetří peníze na externích službách.

Festival i letos zachovává svůj pětidenní koncept, zakončený Open Air na Sokolském ostrově. Během týdne se pak můžeme těšit na několik bloků, mezi které patří například Rodinné odpoledne, při kterém je pokládán velký důraz na atrakce a program převážně pro rodiny s dětmi, nebo Celoměstský piknik, jenž má za úkol spojit celé město a dát prostor ke sdílení a sbližování. Každý den je poté zakončen večerním programem v několika klubech, kde můžou návštěvníky potěšit takzvané Žánrové večery, které se snaží nabídnout všechny hudební styly od elektronických až po kytarové. Od pondělí do čtvrtka pak bude probíhat celodenní program v budově Českého rozhlasu, kde se návštěvníci budou moci těšit na přednášky, besedy, či hudební repertoár.

Město se tak již teď může začít těšit na další skvělou kulturní náplň Budějovického Majálesu a my si můžeme jen přát, ať je ten poslední květnový týden opět ve znamení sluníčka a dobré nálady.

Napsal(a) Miroslav Duník | PR text | Foto budejovickymajales.cz
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: A Ghost Story aneb originální duchařský film

středa, 26. dubna 2017, 10:08

O filmu A Ghost Story se u nás prozatím příliš nemluví. Je to škoda. Podle traileru to totiž vypadá na originální a nesmírně...

KULTURNÍ TIPY: Anna K., Jiří Pavlica & Hradišťan nebo kapely z USA,...

úterý, 25. dubna 2017, 07:32

Na jih zamíří kromě Anny K. také zajímavá přehlídka zahraničních kapel: The BluesBones z Belgie, Qujaku z Japonska nebo Cryptic...

Studentský Majáles v Českém Krumlově bude tentokrát ve znamení hudby

pondělí, 24. dubna 2017, 14:55

Majálesový průvod krumlovského gymnázia tradičně projde městem Český Krumlov. Stane se tak v pátek 28. dubna od 11 do 14 hodin.

RECENZE: Tanja dává ochutnat z připravované dlouhohrající desky. Její...

sobota, 22. dubna 2017, 11:41

Jsem posedlá, zpívá Tanja v titulní skladbě jejího nového EP. Skladbě, kterou budete milovat, ale možná zároveň i nenávidět. Z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.