Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vidovským chybí sál, tak udělali dětem karneval pod širým nebem

 
čtvrtek, 6. dubna 2017, 06:48

Historicky první a netradiční dětský karneval se uskutečnil ve Vidově u Českých Budějovic. Netradiční proto, že se konal pod širým nebem.

Vidov je báječná obec, která skýtá mnoho možností k aktivnímu využití volného času. Společenský sál, kde by se mohly konat naše akce v nepříznivém počasí, nicméně chybí. A tak jsme se odhodlali a rozhodli se být originální,“ říká Kamila Lidralová, jedna z dvojice organizátorek.

Celým karnevalovým odpolednem provedli nejen děti z Vidova, ale i ze širokého okolí, mimoni Simako a Kasimo. Program byl opravdu bohatý. Nechyběla tombola, soutěže pro děti i pro rodiče, foto koutek, kde se měly možnost děti na památku s průvodci vyfotit, koktejlový bar nebo tvořivý koutek ,,U Helči“, ze kterého si děti odnesly vyzdobenou masku.

Byla to tak trochu sázka do loterie. Udělat akci pod širým nebem začátkem dubna, a to přímo na apríla, je sice bláznivé, ale byla v záloze i topná děla. Nakonec stálo štěstí při nás a počasí vyšlo skvěle,“ doplňuje Simona Dvořáková.

Vidov je známý především díky podzimní akci Zelnobraní, která se letos uskuteční již potřinácté. Vidováci ovšem přicházejí s další novinkou. Vedle dětského karnevalu pod širým nebem, který odstartoval celoroční oslavy výročí 660 let od založení obce, se bude 15. července konat první ročník koncertu klasické hudby nesoucí název ,,Vidovská múza Jana Šrejma Kačírková.“

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Výstava fotografií podává svědectví o světě ochotníků z Divadelního...

čtvrtek, 6. dubna 2017, 06:21

Úctyhodných 121 let má za sebou Divadelní spolek J. K.Tyl České Budějovice. Jeho současné bohaté divadelní aktivity mapuje...

TRAILER TÝDNE: Absolutní klasika Stephena Kinga v novém hávu. TO vám...

středa, 5. dubna 2017, 13:10

Mnozí ji považují za vrcholné dílo Stephena Kinga. Mnozí jí vděčí za fobii z klaunů... Kniha To je hororovou biblí, mrazivá...

KULTURNÍ TIPY: Dan Bárta & Robert Balzar Trio, britští The Kut nebo...

úterý, 4. dubna 2017, 12:28

V prvním dubnovém týdnu se nám v Budějcích představí mladí a nadějní hudebníci z jižních Čech, ale i zkušení mazáci, jako je...

SOUTĚŽ: Dan Bárta & Robert Balzar Trio v budějovickém River Clubu

úterý, 4. dubna 2017, 08:28

Jeden z nejlepších jazzových projektů v Čechách zavítá na klubovou scénu českobudějovického River klubu. Ve středu 5....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.