Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výstava fotografií podává svědectví o světě ochotníků z Divadelního spolku J. K. Tyla

 
čtvrtek, 6. dubna 2017, 06:21

Úctyhodných 121 let má za sebou Divadelní spolek J. K.Tyl České Budějovice. Jeho současné bohaté divadelní aktivity mapuje výstava fotografií a foto panelů Zbyňka Novotného z Hluboké nad Vltavou - divadelníka, fotografa a kamaráda českobudějovického spolku. Expozice je k vidění v Radniční výstavní síni náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Téměř 90 barevných a černobílých fotografií postihuje atmosféru zákulisí a zázemí Divadla U Kapličky, práci techniky a kouzlo jedenácti v současné době uváděných představení. Výstava podává svědectví o světě ochotníků, o neobyčejné spolupráci a přátelství lidí různého věku, profesí a charakterů a důvěrném vztahu k divákovi. Je důkazem tvořivých schopností člověka v jakékoliv době.

Fascinuje mě vypovídací schopnost fotografie, to zastavení času, ta jedinečnost zachyceného momentu, který už třeba nikdy nenastane," uvedl k výstavě předseda Divadelního spolku J. K. Tyl České Budějovice Václav Krištůfek.

Výstava s názvem Divadelní spolek J. K.Tyl České Budějovice ve fotografii.potrvá do neděle 23. dubna. Otevřeno je v ponděllí a ve středu od 9:00 do 17:00 hodin; v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 9:00 do 16:00 hodin, a v sobotu od 9:00 do 13:00 hodin. 

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto dstylcb.cz
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Absolutní klasika Stephena Kinga v novém hávu. TO vám...

středa, 5. dubna 2017, 13:10

Mnozí ji považují za vrcholné dílo Stephena Kinga. Mnozí jí vděčí za fobii z klaunů... Kniha To je hororovou biblí, mrazivá...

KULTURNÍ TIPY: Dan Bárta & Robert Balzar Trio, britští The Kut nebo...

úterý, 4. dubna 2017, 12:28

V prvním dubnovém týdnu se nám v Budějcích představí mladí a nadějní hudebníci z jižních Čech, ale i zkušení mazáci, jako je...

SOUTĚŽ: Dan Bárta & Robert Balzar Trio v budějovickém River Clubu

úterý, 4. dubna 2017, 08:28

Jeden z nejlepších jazzových projektů v Čechách zavítá na klubovou scénu českobudějovického River klubu. Ve středu 5....

Mňága a Žďorp pokřtí nové album v sobotu v budějckém Klubu Slavie!

pondělí, 3. dubna 2017, 18:37

Kapela Mňága a Žďorp vydala svou třináctou desku Třínohý pes a hned s ní vyrazí na jihočeský křest, který se uskuteční v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.