Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Organizátoři Charitativního koncertu pro Andu vybrali více jak 400 tisíc korun

 
čtvrtek, 30. března 2017, 11:30

Jubilejní, desátý ročník Charitativního koncertu pro Andu se konal ve Vyšším Brodu. Tato akce byla poprvé uspořádána s cílem vybrat peníze potřebné na léčebné pomůcky pro Anetu Biňovskou, která tehdy onemocněla rakovinou kostí. Kamarádi a její nejbližší jí neřekli jinak než Ando. Byla to usměvavá, energická, statečná slečna s vždy přítomným úsměvem na tváři. Osud si pro ni ale připravil tvrdou lekci, se kterou se prala od léta roku 2006. Bohužel neúspěšně.

Anda onemocněla rakovinou kostí - osteosarkomem, což je maligní nádor patřící mezi primární kostní nádory. Nejčastěji postihuje dlouhé kosti dolní končetiny v blízkosti kolenního kloubu. Roste v kosti, kterou destruuje a dostává se do měkkých tkání v okolí kosti. Záhy také metastazuje a to především do plic, do dalších kostí a do mozku. Nejčastěji se vyskytuje mezi 10. a 20. rokem života. Každým rokem je diagnostikován u čtyř dětí z jednoho milionu. Anda se zhruba rok a půl léčila na Klinice dětské onkologie FN Brno a následně v Českých Budějovicích na Oddělení dětské hematoonkologie, kde svůj boj dne 26. 2. 2008 prohrála. Tam se o ni staral doktor Pavel Timr, který se letos se svým týmem koncertu zúčastnil. I přesto, že Anda odešla ještě před prvním koncertem, se akce uskutečnila a vybrané peníze posloužily na zvelebení oddělení v nemocnicích, kde se léčila.

Z akce se stala tradice a za deset ročníků tohoto Charitativního koncertu již bylo celkem vybráno na dobrovolném vstupném a příspěvcích týmů kuriózních plavidel neuvěřitelných 434 668 korun! Všechny tyto peníze putovaly vždy buď na Nadační fond dětské onkologie Krtek, nebo Oddělení dětské hematoonkologie při nemocnici v Českých Budějovicích.

Během let se na podiu vystřídalo mnoho kapel, jako například kapela ZUŠ Vyšší Brod, Just, Bratři Karamazovi, Naven, operní a muzikálová zpěvačka Zuzka Benešová, Pub Animals, zpěvák Petr Kolář, českobudějovičtí Satisfvcktion a Jiří Schelinger Memory Band. Všechny tyto kapely vždy zahrály bez nároku na honorář, stejně jako tým, který za pořádáním akce stojí.

Napsal(a) Irena Hartmanová
 


 

Kam dál?

Michal Pavlíček a Monika Načeva se smyčcovým kvartetem Pavla Bořkovce...

středa, 29. března 2017, 15:14

Přední osobnosti české hudební scény, Michal Pavlíček a Monika Načeva, přijedou do Písku. Na jihu Čech jejich koncert obohatí...

TRAILER TÝDNE: Legenda se vrací! Twin Peaks již brzy na televizních...

středa, 29. března 2017, 11:10

Za trailer týdne jsem tentokrát nevybral úplnou novinku. A vlastně jsem ani nevybral trailer jako takový. Jenomže nedočkavost...

Jarní trhy v Budějcích nabídnou tradiční české výrobky, um řemeslníků...

středa, 29. března 2017, 09:33

Stovka stánků s tradičními českými výrobky a desítkami řemeslníků s originálním zbožím. Někteří své řemeslo budou u stánku i...

Památkáři opraví za sto deset milionů korun zámek ve Vimperku

středa, 29. března 2017, 07:39

Jihočeští památkáři zahájili obnovu zámku ve Vimperku na Prachaticku, na kterou získali 110,1 milionu korun z Evropské unie....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.