Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skvělý zpěvák a muzikant Tim Mitchell bude se svou kapelou koncertovat v Písku

 
čtvrtek, 9. března 2017, 09:57

Tim Mitchell je skvělý zpěvák a hudebník, ovládá kytaru, basu, klávesy, bicí, který dodává svůj vlastní osobitý dotek každé písni z velké škály blues, funk, gospel, R&B či soul. Přináší jedinečnou a přesto známou hudbu, která těší srdce a uši po celém světě. Proto si nenechte ujít jedinečnou příležitost poslechnout si tohoto skvělého hudebníka. Koncert v Kulturním domě v Písku začíná ve středu 15. března v 19:00 hodin.

Tim Mitchell je výraznou osobností zahraniční hudební rhythm&bluesové scény. Kromě špičkového originálního způsobu hry na elektrickou kytaru velmi dobře ovládá i baskytaru, bicí a klávesy. Pochází z Oklahomy, z velké muzikantské rodiny, což se projevilo v jeho multiinstrumentalismu a ve spolupráci s takovými hvězdami jako Carlos Santana, Buddy Guy nebo Prince, které doprovázel střídavě dlouhá léta na jejich turné.

Tim Richardson Mitchell… Pokud někdy někdo použil frázi: „Nemůže si pomoci, má to prostě v krvi,“ určitě to bylo v souvislosti s Timem Mitchellem.

Timova matka pocházela z rodiny patnácti dětí, většina z nich se věnovala hudbě. Jeho dědeček, Hulon Mitchell, hrál prakticky na jakýkoliv nástroj, co chytil do ruky. Jeho babička, přezdívaná „Mother Pearl“,  byla nadaná klavíristka a pedagožka. Jeho teta, slavná operní pěvkyně, zpívala i se samotným Pavarottim.

Timovi prarodiče těchto patnáct talentovaných dětí velmi podporovali a pomohli jim založit kapelu The Famous Musical Mitchells, která byla skutečně na Středozápadě velmi známá a stala se snad nejslavnější gospelovou kapelou v celé zemi.

Na kytaru Tim hrál od tří let

Jedním z těchto nadaných dětí byla Thelma Mitchell, která byla klávesistkou, kontrabasistkou a zároveň i zpěvačkou kapely. Byla obdařena úžasným hlasem a všichni o ní tvrdili, že má hudbu v krvi. V roce 1955 v malém městečku Enid v Oklahomě Thelma porodila Timothy Lee Mitchella. Netrvalo dlouho a jeho matka pochopila, že rodinný talent se předal i další generaci. Už ve třech letech začala Tima učit na kytaru a ten k ní brzy přibral klávesy, baskytaru a bicí.

Už ve čtrnácti letech Tim Mitchell  vystupoval s místními kapelami po celém státě. Jeho první vlastní kapela Sound Check  ve Filadelfii zněla už ve skutečném rytmu rytmus&blues. Brzy se stala jednou z nejžhavějších kapel v této oblasti a těšila se velké oblibě řadu let. Než Tim opět pocítil nutkání růst a rozšiřovat své obzory.

V roce 1982 byl Tim Mitchell pozván, aby se připojil jako baskytarista ke slavné formaci The Stylistics při světovém turné a dokonce pro ni napsal i dvě písně. Se skupinou zůstal až do roku 1986 a právě v této době se vyvinuly jeho kvality zpěváka a umělce.

 V letech 1986 až 1987 se připojil k slavné kapele Harold Melvin and The Blue Notes, se kterou opět procestoval celý svět. Měl dokonce vzácné privilegium cestovat se samotným Jamesem Brownem.

Zamiloval se do zpěvačky Sharon

 Nicméně růst a bohatství zkušeností se zde nezastavily, v roce 1994 byl Tim vyzván, aby se připojil ke známé skupině The Drifters. V tomto období Tim rozvinul svůj vokální talent, kromě jeho umění hry na kytaru, basu a klávesy. Zůstal s nimi  až do roku 1999, kdy začínal uvažovat o tom, že by se usadil a dal všechny své hudební zkušenosti do vlastního projektu.

V roce 2000 podnikl Tim Mitchell turné po celé Evropě a stal se uznávaným muzikantem a zpěvákem.

Během svého působení s The Drifters se Tim setkal a zamiloval se do Mallorcy ve Španělsku. Ale nebyl to jen ostrov, co si Tim zamiloval. Zamiloval se také do populární zpěvačky Sharon (původem z Brooklynu, NY), se kterou se tam setkal. Sharon se brzy stala jeho ženou a pěveckou partnerkou. Cestovali s hráli spolu po celé Evropě.

A právě v této době, v roce 2003, se Tim se setkal se slavným španělským kytaristou Javierem Vargasem. Potom byl deset let zpěvákem „Vargas Blues Band“ a je autorem řady jejích písní. Kapela hrála s mnohými z velikánů blues and rock na celém světě, včetně Carlose Santany, Buddy Guye a dokonce i s Princem.

Když Tim Mitchell nebyl na podiu s kapelou nebo nenahrával ve studiu, věnoval se vlastním písním se svojí vlastní kapelou The Tim Mitchell Band. Tato kapela nabízí Timovi možnost plně prozkoumat a uplatnit svůj vlastní talent zpěvu, hraní a skládání. Vložil do ní všechen svůj um, mnoho let zkušeností a své obrovské hudební vzdělání. Nakonec se rozhodl podnikat světovou tour právě s touto svojí kapelou.

Tisková zpráva | Foto Helner Haas
 


 

Kam dál?

Světová hvězda elektroswingu Mydy Rabycad dorazí v pátek do budějcké...

čtvrtek, 9. března 2017, 09:01

Mydy Rabycad, světová hvězda elektroswingu, dorazí tento pátek 10. března ve 21:00 hodin do Cafe Klubu Slavie v Českých...

SOUTĚŽ: Toxymoron D&B Madness XL už v pátek v K2 v Budějcích

středa, 8. března 2017, 20:15

Pátek se blíží a je čas vyrazit na mejdan! Další XL edice drum&bassového šílenství Toxymoron nabídne fanouškům elektronické...

KULTURNÍ TIPY: Krasavice interkontinentální nebo Flow Party. Do...

úterý, 7. března 2017, 09:25

Kulturní nabídka v tomto týdnu přeje nejen těm, kdo chtějí poslouchat, ale i těm, kdo si chtějí skutečně zatančit. A i těm, kteří...

Na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí budou vystaveny...

neděle, 5. března 2017, 19:02

Na jih Čech zamíří letos korunovační klenoty. Stane se tak během června a července v rámci výstavy České korunovační klenoty na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.