Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Karel Roden o Budějcích: Jsem tady pořád doma

 
neděle, 5. března 2017, 13:56

Karel Roden získal v sobotu večer Českého lva za hlavní roli ve filmu Masaryk. V létě loňského roku navštivil Budějce, místo, kde se čtyřiapadesátiletý herec narodil. Co tehdy milovník jazzu prozradil?

Jak se vám letošní ročník Jihočeského jazzového festivalu líbil?
Jezdím na jazzový festival každý rok. Letos jsem bohužel měl moc práce, takže jsem byl jenom v sobotu a bylo to krásný. Třeba Sisu Feher znám, hrála u mě ve Skrýšově dvakrát. Jazz miluju.

Slyšela jsem, že jamujete. Je to pravda?
Ne, já to mám jenom rád, ale neumím to. Jen jsem si pořídil vajíčko a chrastím s ním, když mě na jeviště pustí.

Navštěvujete ještě nějaké jiné jazzové akce?
Mívám toho hrozně moc, takže to zvládnu tak dvakrát za rok. Jednou dělám jazz u sebe ve Skrýšově, většinou z kraje léta a potom k podzimu. A pak jezdím sem, protože odtud pocházím a mám to tu rád. Když mám čas, tak se někam jedu podívat, ale ne že bych objížděl úplně všechno.

V Budějcích jste se narodil. Vracíte se sem často?
Já jsem tady pořád doma, myslím si, že to člověka asi nikdy neopustí. Moc často sem už nejezdím, kromě kamarádů tady už z rodiny nikoho nemám. Vždycky když je nějaká příležitost, tak se tu objevím. Hraju teď v Českém Krumlově, odkud dělám výlety a moc si to užívám.

Kde vás teď jihočeští diváci mohou vídat?
Teď jsme hráli v Třeboni Otevřené manželství, někdy hrajeme i v Budějcích, ale málo. Druhou sezonu už jsem na otáčivém hledišti a hraji v Psu baskervillském.

Natáčíte teď nějaký film?
Zrovna jsem skončil. Točil jsem film, který se jmenuje Křižáček, dělalo se to celé v Itálii, jedná se o česko-italský film. Je to spíše duchovní, moc se tam nemluví, ale je to moc hezký. Pak jsem točil film Jan Masaryk, což je trochu jiný, ale taky pěkný. Oba filmy budou v kinech přiští rok. Teď jsem tři měsíce točil třetí sérii Terapie pro HBO.

Hrajete raději v divadle nebo ve filmu? Co vás baví víc?
Já mám nejraději film, protože to je pro mě takový zázračný. Film mne fascinuje. Divadlo je jiný, to se odehrává v ten moment, ale mám ho taky hrozně rád. Jen kdyby mi někdo řekl, že budu hrát krásnou roli na divadle nebo krásnou roli ve filmu, tak budu určitě dělat raději ten film.

Je nějaká role, kterou byste si ještě rád zahrál, ale neměl jste zatím možnost?
Nemám tyhle sny. Pro mě je důležité, aby to byla buď hezká hra nebo krásný scénář a ta postava, aby byla zajímavá.

Na co se teď těšíte?
Na odpočinek. Já si teď potřebuju odpočinout, rok jsem pracoval každý den a bylo toho vážně moc.

Napsal Markéta Machačová | Foto Maximilian Bühn, CC-BY-SA 4.0 [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
 


 

Kam dál?

Českého lva ovládl film Masaryk, získal dvanáct cen

sobota, 4. března 2017, 22:22

Životopisné drama Masaryk režiséra Julia Ševčíka ovládlo dnešní udílení Českých lvů v pražském Rudolfinu. Tvůrci filmu obdrželi...

RECENZE: Prach, krev a drápy. Předchozí filmy s Wolverinem jsou pasé,...

sobota, 4. března 2017, 11:23

Sedmnáct let. Přesně tolik let uběhlo od té chvíle, kdy Hugh Jackman poprvé ztvárnil mutanta Wolverina a nastartoval tak sérii...

Festival Vltava žije letos oživí hudební legendy a rozzáří dominanty...

pátek, 3. března 2017, 12:31

Oblíbený audiovizuální festival Vltava žije letos poprvé nabídne tematická audiovizuální představení po celém centru jihočeské...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Pavel Kříž tentokrát v roli rockera! Do kin...

čtvrtek, 2. března 2017, 20:42

Komedie, animák, komiks... Cinestar tento týden nabízí tři premiéry - Muzzikanti, Balerína, Logan: Wolverine. Tak na co vyrazíte?

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.