Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Vltava žije letos oživí hudební legendy a rozzáří dominanty Českých Budějovic

 
pátek, 3. března 2017, 12:31

Oblíbený audiovizuální festival Vltava žije letos poprvé nabídne tematická audiovizuální představení po celém centru jihočeské metropole. Fanoušci moderního umění tak budou moci shlédnout autorská multimediální díla nejen tradičně na náplavce u břehu Vltavy, ale i na dalších atraktivních místech Českých Budějovic. Krajské město se v místo plné fascinující podívané, strhujícího umění a originálních velkoplošných projekcí promění v září.

Organizátoři akce Vltava žije změnili koncept festivalu. Letošní, už šestý ročník poprvé zavítá mimo jiné i do historického jádra Českých Budějovic, kde oživí a rozzáří vybrané dominanty Budějc. Stejně jako v loňském roce i letos bude festival dvoudenní a jeho součástí bude Setkání dětí z jihočeských dětských domovů.  

Oblíbený audiovizuální budějcký festival Vltava žije se uskuteční 8. a 9. září a audiovizuální představení se budou po oba večery v pravidelných intervalech opakovat. Diváci budou mít tak možnost projít celý okruh zastávek a postupně si užít všechny audiovizuální expozice. Procházka městem po jednotlivých představeních bude pro návštěvníky ojedinělým zážitkem plným výjimečné podívané, okouzlující hudby a pozitivních emocí.

Tématem, které rozzáří 6. ročník festivalu, jsou Hudební legendy. Výjimečnou formou ožijí legendy, které se nesmazatelně zapsaly do dějin různých hudebních žánrů. Diváci se mohou těšit na unikátní ztvárnění děl klasiků, jako jsou například Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven nebo ikony populární hudby, jako jsou Elvis Presley, Freddie Mercury, Louis Armstrong a další. Návštěvníci budou moci navíc sami vytvářet různá audiovizuální díla díky interaktivním expozicím, jako je například laserová harfa, malba světlem a další," prozradil marketingový manažer Art4promotion Igor Mahal. Závěr festivalu vyvrcholí tradiční výpravnou multimediální show na náplavce.

S myšlenkou rozšířit jeden z nejvýraznějších audiovizuálních projektů v České republice na více míst ve městě a nabídnout jej tak co největšímu publiku, pracují organizátoři už několik let. Zájem o festival a návštěvnost každým rokem roste, třeba loni jej navštívilo více než 35 tisíc lidí, a tak už v roce 2014 přišli organizátoři s návrhem, rozšířit festival o další, v pravidelných intervalech se opakující, audiovizuální představení na více místech ve městě.

„V roce 2014 jsme podali žádost o kulturní grant města České Budějovice na tento koncept festivalu, ale u kulturní komise města nezískal podporu. V dalším roce, slavily České Budějovice 750. výročí a my jsme oslovili město s naším autorským návrhem výpravné multimediální show s názvem Magické Budějovice. Město si autorskou show, která audiovizuálně rozehrávala příběh města v prostoru náměstí Přemysla Otakara II., a jejíž součástí bylo i vytvoření největšího živého srdce města, zvolilo jako zahajovací ceremoniál oslav. Zahajovací show Magické Budějovice vyvolala obrovský pozitivní ohlas diváků, médií i odborné veřejnosti a slavila velký úspěch. Potvrdilo se tak, že oživení města formou audiovizuálního představení je pro diváky atraktivní, proto i letos vznikl koncept, jehož cílem je rozšíření programu stávajícího audiovizuálního festivalu o více lokací a multimediálních představení v centru města.“ uvedl k vývoji festivalu Mahal.  

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Pavel Kříž tentokrát v roli rockera! Do kin...

čtvrtek, 2. března 2017, 20:42

Komedie, animák, komiks... Cinestar tento týden nabízí tři premiéry - Muzzikanti, Balerína, Logan: Wolverine. Tak na co vyrazíte?

KULTURNÍ TIPY: Tata Bojs, Fast Food Orchestra, Pub Animals i Michael...

čtvrtek, 2. března 2017, 19:23

Užijte si jedinečné koncerty: ve Slavii zahrají Tata Bojs, magický a mystický Michael Kocáb vystoupí za doprovodu Jihočeské...

Sportovní Retroples v Nové Vsi se nesl v duchu devadesátých let

čtvrtek, 2. března 2017, 12:52

Oddíl kopané TJ Nová Ves zorganizoval a uspořádal sportovní Retroples. Celý ples se nesl v duchu devadesátých let. A v Nové Vsi...

TRAILER TÝDNE: Božský Arnold po dvou letech ve filmu. Mrkněte na...

středa, 1. března 2017, 16:20

Aftermath. Tak se jmenuje nový film Arnolda Schwarzeneggera. Pokud čekáte akční řežbu ve stylu Predátora či Komanda, nejspíš...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.