Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nezaměnitelný hlas české hudební scény, Tonya Graves, vystoupí v pátek v River Music Clubu

 
čtvrtek, 26. ledna 2017, 10:11

Nezaměnitelný hlas české hudební scény, Tonya Graves, je známý z několika projektů a skupin, samozřejmě však nejvíce z kapely Monkey Business. S těmi odzpívala po boku Matěje Rupperta desítky, možná stovky koncertů. Na svém kontě má dvě sólová alba – I'm The Only Me a Back To Blues, za které byla nominovaná i na Ceny Anděl.

Se svým posledním albem Back To Blues se Tonya Graves vrací k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní populární hudby. Osobitým způsobem nazpívala deset písní, které pro ni byly v životě důležité a na něž má své specifické vzpomínky. 

Před 20 lety, když se přestěhovala do Prahy, zpívala blues, ke kterému se právě po delší době vrací. Jeden z hlavních impulsů pro nahrání nové desky byla smrt bluesového krále B. B. Kinga. A že je to album velmi povedené, potvrzují i kritiky, od kterých dostala hodnocení 90 %.

Na koncertu zazní skladby z již zmíněných desek, doplněné o covery dalších světových hitů Raye Charlese, Jimiho Hendrixe, Dolly Partonové, Elvise Presleyho, Etty Jamesové a dalších. 

Vstupenky na akci se prodávají v předprodeji v síti CBsystem a před koncertem v klubu. Pořádá jej Jihočeský jazzový festival. Více info o akci na www.clubriver.cz a www.jcjf.cz.

 


 

Kam dál?

Jihočeská filharmonie vystoupí s varhanistkou Katt a Davidem Kollerem

středa, 25. ledna 2017, 16:07

Jihočeská filharmonie si připravila další zajímavý koncert – vystoupí s varhanistkou Katt a Davidem Kollerem, který zasedne za...

KULTURNÍ TIPY: Katt a David Koller, The Plastic People of the...

úterý, 24. ledna 2017, 11:15

Tento týden do Budějc zavítá Spirituál kvintet s Dagmar Peckovou, Katt a David Koller, The Plastic People of the Universe i Tonya...

SOUTĚŽ: Dětský maškarní karneval rozdovádí Metropol

pondělí, 23. ledna 2017, 17:14

Oblíbený dětský maškarní karneval, kterým vás bude doprovázet oblíbená Pavla a její asistentky s velkým tanečním rejem pro dětské...

Salesiánský ples se stane nocí splněných přání

pátek, 20. ledna 2017, 13:26

Salesiánský ples s nejdelší tradicí v České republice vstupuje do 26. ročníku, který se uskuteční v sobotu 11. února od 19:30 v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.