Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Salesiánský ples se stane nocí splněných přání

 
pátek, 20. ledna 2017, 13:26

Salesiánský ples s nejdelší tradicí v České republice vstupuje do 26. ročníku, který se uskuteční v sobotu 11. února od 19:30 v KD Vltava v Českých Budějovicích. Záštitu nad touto kulturní akcí převzal Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Podle organizátorů se letošní Salesiánský ples promění v noc splněných přání.

Salesiánský ples si za 25 let své existence vybudoval v Českých Budějovicích své pevné místo a v každoroční plesové tradici patří mezi ty nejvyhledávanější (návštěvnost přibližně 500 lidí). Díky svému originálnímu a vždy překvapivému programu se vymyká „klasickým“ kulturním akcím, což je jedním z důvodů jeho popularity. Salesiánský ples je nejen místem hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. „Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale často postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi,“ přibližuje jeden z cílů organizátor Ondřej Trojek a doplňuje, že salesiánský ples je místem setkání všech dobrých lidí, bez jejichž štědrosti a velkorysosti by činnost a poslání salesiánů v Českých Budějovicích jen stěží mohla existovat.

Záštitu nad touto kulturní akcí převzal Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, který se osobně několikrát přesvědčil o kvalitě jednotlivých programů a důležitosti působení salesiánů v Českých Budějovicích. „Salesiánskému dílu v Českých Budějovicích nesmírně fandím, protože se zaměřuje na práci s mladými lidmi ze všech sociálních skupin, která je pro budoucnost naší společnosti nesmírně důležitá. Osobně jsem měl možnost se detailně seznámit jak s pedagogickou, tak sociální prací v Salesiánském středisku mládeže. Jako člověk, který 11 let pracoval jako terapeut v komunitě Pocestný mlýn, si této práce nesmírně vážím,“ přibližuje svůj vztah k salesiánskému dílu v Českých Budějovicích Jan Bartošek. „Záštitu nad Salesiánským plesem v Českých Budějovicích jsem převzal s radostí. V Českých Budějovicích jsem studoval vysokou školu a k salesiánům jsem pravidelně docházel. Proto jsem rád, že na Salesiánském plese mohu být již po několikáté osobně přítomen,“ uzavírá Bartošek k převzetí záštity nad 26. Salesiánským plesem.

Pro letošní ročník si pořadatelé zvolili ústřední téma přání – sen. Vzali na sebe nelehký úkol, a sice pomoci návštěvníkům Salesiánského plesu splnit jejich sen, respektive přání. Už nyní je ale zřejmé, že nebude možné splnit přání všech návštěvníků, proto to nebudou jen samotní organizátoři, kdo budou plnit přání druhým, ale i samotní návštěvníci budou moci splnit přání jeden druhému. Někdo splní vaše přání, vy můžete splnit přání někomu jinému. Organizátoři věří, že s pomocí ostatních návštěvníků a podporujících firem a organizací neskončí Salesiánský ples nedělním ránem, ale že se myšlenka plesu ponese i v následujících dnech. Více informací a pravidla k této výzvě naleznou návštěvníci na webu pořadatelů. 

Kromě noci splněných přání slibují organizátoři i letos jedinečný a originální program. Už samotné předtančení se ponese v rychlém a moderním stylu, postará se o to taneční studio Danceline České Budějovice a studenti Jihočeské univerzity. Různé žánry k tanci a poslechu zahraje skupina Globus z Hluboké nad Vltavou. Díky vřelým ohlasům z minulého roku i letos zařadili pořadatelé do programu disco party v podání DJ Jiřího Ježka. Chybět nebude ani půlnoční překvapení skupiny Apalucha a bohatá tombola. „Letošní tombola bude opravdu bohatá, výherce si tak může odnést jeden ze tří víkendových pobytů v Bruselu včetně atraktivního programu,“ prozradil k tombole Trojek. 

Dobrým zvykem na Salesiánském plese se stalo věnovat výtěžek z tomboly na vítězný projekt, který sami určí návštěvníci plesu. Ti budou mít možnost opět vybírat ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi.

A ze kterých projektů budou moci návštěvníci plesu vybírat? Jde o renovace a vybavení společenské (barové) místnosti ve „Čtyráku“, rekonstrukce sociálního zařízení ve Školícím a vzdělávacím středisku Kvilda nebo vybavení (lavice, stoly...) párty stanu pro velké společenské akce a setkávání.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci střediska ve „Čtyráku“ (Emy Destinové 1): každý pracovní den (Pá – pouze dopoledne) a každou neděli od 9:00 do 9:30 a od 11:00 do 11:30. Cena vstupenky je 250 korun, studenti ji maji o 100 korun lacinější. Věcné dary do tomboly pořadatelé přijímají na stejné adrese, a to až do 9. února.

Další informace naleznete na webových stránkách střediska nebo Facebooku.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Kultovní Zuby nehty vystoupí ve Velbloudu

pátek, 20. ledna 2017, 11:28

Českobudějovický Velbloud Music Bar přivítá další kult! V sobotu 21. ledna zahrají Zuby nehty.

FILMOVÉ PREMIÉRY: M. Night Shyamalan opět děsí! Rozpolcený vstupuje...

čtvrtek, 19. ledna 2017, 18:15

Aktuální premiéry, na které si můžete zajít do CineStaru, vypadají dost lákavě. Shyamalan už sice netáhne jako v dobách Šestého...

V pátek se rozjede další rok nejlepších drumandbassových akcí na jihu...

čtvrtek, 19. ledna 2017, 15:30

Již tento pátek se můžete těšit na další pokračování již legendární a hojně navštěvované DNB party –Gangster Trippin. V lednu...

Přijďte si užít ples na pohodu aneb druhý Jihočeský ples se blíží

středa, 18. ledna 2017, 13:36

Možná to ještě nevíte, ale rok 2017 bude po sportovním vypětí a Jižních Čechách olympijských pohodový. A přesně takový bude i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.