Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pobočka Jihočeské vědecké knihovny se přesunula do moderních prostor v KD Vltava

 
sobota, 7. ledna 2017, 16:36

V Kulturním domě Vltava se se začátkem nového roku můžete nejenom bavit, ale i vzdělávat. Zrekonstruované prostory bývalé restaurace teď patří pobočce Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Za uplynulé čtyři měsíce je již druhou zmodernizovanou pobočkou.

Netradiční prostory mají bezbariérový přístup, nabízí moderní vybavení, zázemí pro dětské čtenáře a volnočasovou zónu pro prohlížení kniha časopisů. „Původní prostor pobočky Vltava sloužil čtenářům téměř 20 let,“ říká Petra Mašínová z Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích.

Moderní zázemí v přízemí kulturního domu se dá snadno přizpůsobit pro nejrůznější besedy pro děti a dospělé. Byla zde zavedena identifikace knih pomocí RFID technologie, která mimo jiné umožňuje bezkontaktní rozpoznání knih, jejich samoobslužné vypůjčení i vracení. Do nových prostor bylo přestěhováno na 15 tisíc knih.

„Jsem rád, že se nám v krátké době podařilo přestěhovat do bezbariérových prostor i tuto pobočku. Těší mě, že jsme nyní více ve středu sídliště. Předpokládáme, že se návštěvnost zvýší a že si cestu do knihovny najdou i obyvatelé z druhého břehu Vltavy, odkud to mají nyní výrazně blíž než do knihovny Na Sadech v centru města,“ říká ředitel knihovny Ivo Kareš.

Rekonstrukci financovalo město, které je majitelem objektu. Celkové náklady dosáhly ke třem milionům korun. Knihovna zaplatila půl milionu korun na stěhování a vnitřní vybavení. Od ministerstva kultury pak dostala dotaci ve výši 498 tisíc korun na zavedení RFID technologie. 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Ozzy přichází do kin! War Pigs ale nezazpívá... Je...

čtvrtek, 5. ledna 2017, 18:35

První čtvrtek letošního roku je tady! Na co vyrazit do CineStaru? Máme pro vás tipy!

KULTURNÍ TIPY: Nový rok začíná divadelními představeními

úterý, 3. ledna 2017, 10:07

Zajděte v mrazivém lednovém týdnu na Tříkrálový koncert, Ninu van Horn nebo Chytré kvízy! První dny nového roku však nabízejí...

SOUTĚŽ: Tříkrálový benefiční koncert se v Třeboni odehraje pro Nazaret

pondělí, 2. ledna 2017, 17:18

Šicí stroje, stoly na přípravu materiálu i šicí potřeby mají šanci získat klienti sociálně terapeutické dílny Nazaret v...

KAM NA SILVESTRA: Kde můžete s přáteli oslavit příchod nového roku?

pátek, 30. prosince 2016, 13:01

Už jen hodiny zbývají do příchodu nového roku a je tak důležité to pořádně oslavit. Kde můžete na Silvestra trávit večer?

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.