Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Adventní trhy na budějckém náměstí byly i v tomto roce mimořádné

 
pátek, 30. prosince 2016, 10:18

Punč a svařeného víno, prodané v rámci adventních trhů na náměstí v Českých Budějovicích, by zaplnily deset velkých hasičských cisteren. Celkem náměstí navštívilo zhruba 70 tisíc lidí, brusle si na centrálním vánočním kluzišti vyzkoušelo přes tři tisíce z nich. Trhy tak mimořádným způsobem oživily centrum města.

Přes 90 tisíc litrů punče a svařeného vína se vypilo na letošních adventních trzích v Českých Budějovicích. Vyplývá to z ankety provozovatele trhů mezi prodejci horkých nápojů. Na každého obyvatele jihočeské metropole, staršího osmnácti let, tak připadá více než litr těchto zimních nápojů.

Kromě rozsáhlého kulturního programu a tradičních horkých nápojů patřilo mezi hlavní lákadla i obnovené kluziště, které bylo možné využívat zcela zdarma. Na jeho pronájem se složilo město, provozovatel trhů a společnost ČEZ, která se stala jeho partnerem. Ledových ploch nebude při takto relativně teplých zimách nikdy dost a Budějovice jsou přitom hokejovým a bruslařským městem. Takže bylo skvělé vidět, že led není nikdy prázdný,“ pochvaloval si za hlavního partnera Petr Šuleř z Jaderné elektrárny Temelín.

Na ledovou plochu vyrazilo přes 10 tisíc lidí, kteří si většinou zvládli nakoupit i drobné dárky, ochutnat nápoje, ale také řadu specialit.

Nejvyšší návštěvnost přitom trhy zaznamenaly při hlavních událostech. „Kulturní program běžel neustále, od 15 do 20 hodin a každou neděli již od 11 hodin divadlo pro naše nejmenší. Tradičně nejvyšší návštěvnost a reakce publika jsme zaznamenali při rozsvícení vánočního stromu a příletu anděla, velké návštěvnosti se těšil také den s Rock rádiem nebo Jan Budař a Eliščin band. Ale lidé se bavili stále a to je pro nás klíčové,“ říká za provozovatele trhů Vladimír Hemerka.

Právě dodržení adventních tradic v kombinaci s kulturou a podporou cestovního ruchu je podle provozovatelů i partnerů hlavním smyslem měsíc trvající akce.

„Letošní advent, když hodnotím z pohledu dlouhodobého, tak to byl zase krůček dopředu a každý ten rok je na vývoji adventních trhů tady na náměstí Přemysla Otakara II. znát,“ konstatuje primátor města Jiří Svoboda.

Srdce města se tak opět stalo místem pohodové vánoční atmosféry a v tomto duchu by měl Budějovický advent pokračovat i nadále.

 
 
Tisková zpráva | Foto Jakub Matoušek
 


 

Kam dál?

ROK 2017: Měla by začít stavba obchvatu Budějc, tenor Vargas vystoupí...

středa, 28. prosince 2016, 11:08

Zahájení stavby obchvatu Českých Budějovic se může stát hlavní událostí v Jihočeském kraji v příštím roce. Podle harmonogramu...

KULTURNÍ TIPY: Užijte si poslední týden roku kulturně!

úterý, 27. prosince 2016, 09:01

Ať už se rozhodnete v posledním týdnu roku 2016 rekapitulovat své letošní kulturní zážitky, nebo se vypravíte ven, neuděláte...

Jihočeská filharmonie odletěla na turné do Číny. Na Nový rok zahraje...

pondělí, 26. prosince 2016, 13:15

Až do daleké Číny v pondělí odletěla Jihočeská filharmonie na své další turné. Soubor ředitele Otakara Svobody vystoupí ve...

Last Christmas pro zpěváka Georga Michaela, zemřela britská popová...

pondělí, 26. prosince 2016, 09:30

Ve věku pouhých padesát tři let zemřel britský zpěvák a člen skupiny Wham! George Michael. Pravděpodobnou příčinou jeho smrti byl...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.