Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ROK 2017: Měla by začít stavba obchvatu Budějc, tenor Vargas vystoupí na krumlovském festivalu

 
středa, 28. prosince 2016, 11:08

Zahájení stavby obchvatu Českých Budějovic se může stát hlavní událostí v Jihočeském kraji v příštím roce. Podle harmonogramu mají práce začít na podzim příštího roku. Není však jisté, zda budou vykoupeny všechny pozemky pod plánovanou trasou obchvatu. Kromě toho Jihočeský kraj chystá další projekty, jako je stavba domova pro seniory v Dačicích na Jindřichohradecku za více než 100 milionů korun.

Obchvat Českých Budějovic bude součástí dálnice D3. Ta má v budoucnosti spojit česko-rakouské hranice s Prahou. „Pokud všechno půjde ideálně, mohlo by se začít v listopadu. Ale není jisté, zda se do té doby podaří vše připravit,“ řekl předseda sdružení pro výstavbu D3 Pavel Eybert.

Ředitelství silnic a dálnic muselo kvůli obchvatu vykupovat na čtyři stovky pozemků. Velkou část už získalo, dořešeno pořád není pár desítek případů. Práce na obchvatu jihočeské metropole budou trvat několik let.

ČTĚTE VÍCE: Stavba obchvatu Budějc je pro příští rok s otazníkem. Záleží na dílčích faktorech

Kromě toho v příštím roce začne Jihočeský kraj stavět domov pro seniory v Dačicích na Jindřichohradecku. Na další fázi dostavby letiště v Plané u Českých Budějovic kraj uvolní zhruba 300 milionů korun.

Výjimečnou akci připravuje na rok 2017 Alšova jihočeská galerie. V jízdárně v Hluboké nad Vltavou vystaví 33 serigrafií maďarsko-francouzského malíře Victora Vasarelyho, zakladatele optického umění neboli op-artu a dalších 55 prací z francouzské Fondation Vasarely.

„Bude to velmi unikátní výstava, kterou velmi pravděpodobně doplní dvě nebo tři tapisérie z Vasarelyho muzea, které je v maďarském městě Pécs,“ uvedl ředitel Alšovy galerie Aleš Seifert. V Pécsi se Vasarely v roce 1906 narodil.

Přelom července a srpna bude v Českém Krumlově opět patřit mezinárodnímu hudebnímu festivalu. Na zahajovacím operním galakoncertu se představí sopranistka Angele Gheorghiuová a tenorista Ramón Vargas. Doprovodí je Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského.

 

Začne stavba obchvatu Budějc v roce 2017?

 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 269 čtenářů
 
Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Užijte si poslední týden roku kulturně!

úterý, 27. prosince 2016, 09:01

Ať už se rozhodnete v posledním týdnu roku 2016 rekapitulovat své letošní kulturní zážitky, nebo se vypravíte ven, neuděláte...

Jihočeská filharmonie odletěla na turné do Číny. Na Nový rok zahraje...

pondělí, 26. prosince 2016, 13:15

Až do daleké Číny v pondělí odletěla Jihočeská filharmonie na své další turné. Soubor ředitele Otakara Svobody vystoupí ve...

Last Christmas pro zpěváka Georga Michaela, zemřela britská popová...

pondělí, 26. prosince 2016, 09:30

Ve věku pouhých padesát tři let zemřel britský zpěvák a člen skupiny Wham! George Michael. Pravděpodobnou příčinou jeho smrti byl...

Vstupenka na festival v Přeštěnicích – ideální dárek pro blízké!

neděle, 25. prosince 2016, 17:19

Máme pro vás tip na skvělý dárek, který potěší všechny milovníky hudby. Neváhejte a obdarujte své blízké vstupenkou na kultovní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.