Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Trautenberk: Od začátku bylo jasné, že basák bude Anička

 
neděle, 25. prosince 2016, 12:17

Skupina Trautenberk vletěla na rockovou scénu jako uragán a začala si vymezovat práva na větších podiích, stejně tak jako si ona pohádková postava nárokovala právo prodávat vodu. Ovšem, zde není žádný Krakonoš, který by jí to zakázal, a tak může vesele plenit republiku svým humorem. A nutno říci, že to starému uličníkovi jde velice dobře.

Celkem rychle jste se dostali do povědomí rockových fanoušků, jak se vám to povedlo?
Tak já myslím, že je to spíše tím, že když jede pořád rachot a pak do toho přijdeme my, byť také metalová kapela, tak na nás si lidi odpočinou. Myslím, že když budete na festivalu, kde do vás budou tři dny valit tvrdé kapely, tak pak budete rádi i za Martu Kubišovou (smích)

Hráli jste v Budějcích nedávno a vyprodali Fabriku. Hrajete pět let a řekl bych, že máte velice silný nástup. To je v Čechách něco nevídaného, protože se tu stále mlátíme mezi dinosaury a už dlouho jsem nezaregistroval nový úkaz.  Jak si to vysvětlujete, jaký máte koncept?
To je tím, že ti dinosauři nechtějí mezi sebe pustit nové kapely. Ze začátku na nás koukali přes prsty, ale pak jsme se začali vídat více a je to v pohodě. My jsme neměli ambice vyprodávat haly. Před tím už jsme si prošli několika kapelami a ten začátek byl skutečně o tom, že jsme se chtěli pobavit a hned od prvního koncertu se to chytlo.

Také jste stačili vydat dvě desky. Není to málo za tak krátkou dobu.
Je to investice. Jsme si vědomi, že i díky finanční omezenosti nebývají u kapel první nahrávky dokonalé, ale na druhou stranu se mohou už jen zlepšovat. A i prodeje desek se nám tak nějak daří. Celkově je sranda, že parta kluků z Klatov si udělá legraci a zajímá to spoustu lidí. Nehledě na to, že když přijdete do jiného koutu republiky, tak všude mají jiný smysl pro humor a najít průnik, co baví celou republiku, je těžký. A nám se to asi povedlo. Ať jedeme na jih Čech nebo na sever, všude je to v pohodě. Není to záměr, není to kalkul, prostě se to tak povedlo. Také je důležité, že nás muzika neživí a že si jedeme tam, kam chceme, nemáme žádného manažera, který by nás do něčeho nutil. Je to taková svoboda a koncerty si skvěle užíváme.

Kam míříte? Festivaly, klubovky?
Říkali jsme si, že zahrát na festivalech je náš cíl, hlavně v našem regionu. Ale pořadatelé se ozývají z celých Čech a na to jsme zpočátku ani nepomysleli.

Na koncerty se stylizujete do převleků podle pohádky o Krakonošovi. Jak vznikl tenhle nápad?
To vzniklo už z toho názvu a věděli jsme hned, že musí být převleky. Od začátku bylo také jasné, že basák bude Anička. On je takové ranní ptáče, za rozbřesku zametá dvůr a dělá snídani, tak občas máme problém na koncertech, protože v půl deváté už spí.

Napsal(a) Petr Junek
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Kultovní Znouzectnost slaví třicátiny. Společně se skupinou...

pátek, 23. prosince 2016, 13:17

Plzeňská Znouzectnost slaví 30 let! Při té příležitosti se 27. prosince zastaví také v českobudějovickém Velbloudu, kde do...

BUDĚJOVICKÝ ADVENT: Pátek si užijí především děti. Jsou pro ně...

pátek, 23. prosince 2016, 08:42

Dnes už se dá očekávat, že na náměstí bude klidněji. Snad jen poslední opozdilci ještě budou shánět, na co zapomněli. Nejen oni...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Animák Zpívej, drámo Collateral Beauty a česká...

čtvrtek, 22. prosince 2016, 20:11

V CineStaru dnes odstartovaly tři aktuální premiéry! Těšit se můžete na dvě pohodičky a jednu vážnější, ale velmi zajímavou...

DJ Gizzy: Vidím stagnaci české hudební scény, což mě mrzí

čtvrtek, 22. prosince 2016, 19:27

Začínal na kapelách jako Metallica či Helloween. Dnes si ale pustí i pop, swing či jazz. DJ Gizzy si zkrátka se škatulemi hlavu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.