Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

BUDĚJOVICKÝ ADVENT: Hlavní hvězdou úterního programu Never Been 2 Jamaica. Na Piarisťáku zazní gospel

 
úterý, 13. prosince 2016, 11:51

V úterý je na programu další vystoupení v rámci Hodiny slávy Českobudějovického adventu, koncert místních Never Been 2 Jamaica a v kostele na Piaristickém náměstí vystoupí gospelový soubor.

15:00 - Hodina slávy Českobudějovického Adventu - Bigysbor

Další z řady školních vystoupení. Tentokrát se na pódiu na náměstí Přemysla Otakara II. představí školní sbor z Biskupského gymnázia. Přijďte je podpořit.

19:00 - Never Been 2 Jamaica

Podle názvu by se mohlo zdát, že půjde o další reggae kapelu. Never Been 2 Jamaica ale hrají poctivý folk-pop. Hlavní roli hrají v této skupině ukulele, která uskupení dodávají opravdu specifický zvuk. Rozhodně se vyplatí se alespoň na chvíli u pódia zastavit.

19:30 - Gospelové Vánoce (Piaristické náměstí)

Opravdovou lahůdku si dnes můžete vyslechnout v kostele na Piaristickém náměstí. Vystoupí zde totiž Danton D. Whitley & The Meryland Gospel Singers, kteří do Budějc přijedou vůbec poprvé. Danton Whitley je v oblasti gospelové hudby považován za velkého průkopníka a kvalita je tak předem zaručena. Na tuto akci se platí vstupné, a to sice 380 korun na osobu.

 


 

Kam dál?

Benefiční představení Jaroslava Duška pro Barunku Sedláčkovou

úterý, 13. prosince 2016, 11:38

Benefiční představení Jaroslava Duška Čtyři dohody připravil nejen pro Budějčáky tým Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře...

ŽIVĚ Z BUDĚJOVICKÉHO ADVENTU: Jiří Hebík a Arnošt Petráček

pondělí, 12. prosince 2016, 15:42

Na sklonku minulého týdne jsme na Budějovickém adventu odchytli do živého vysílání na Facebooku dva vzácné hosty. Z kapely HE...

BUDĚJOVICKÝ ADVENT: V pondělí uvaří Petr Stupka, poté zadudá BuDuS

pondělí, 12. prosince 2016, 09:05

Pondělní program zahájí na pódiu Budějovického adventu ve tři odpoledne Petr Stupka. Následně zadudají BuDuS.

Motorfest 2017 bude opět plný hvězd!

neděle, 11. prosince 2016, 19:37

V květnu 2016 odstartovala nová tradice, která u fanoušků ihned našla velký ohlas. Motorfest propojil kulturu a sport tak, jak to...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.