Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

BUDĚJOVICKÝ ADVENT: Hutka kvůli nemoci nedorazí. Nahradí ho Trio Romano

 
čtvrtek, 8. prosince 2016, 09:45

Čtvrteční program začíná na náměstí už v 15:00, kdy vystoupí další školní sbor. Následovat bude dodácká muzika a nemocného Hutku nahradí Trio Romano.

15:00 - Hodina slávy Českobudějovického Adventu - školní vystoupení - ZŠ Horní Stropnice - sbor Sluníčko

Další ze soutěžních vystoupení školních sborů, souborů a spolků. Tentokrát přijedou žáci z Horní Stropnice. Jistě předvedou i nějaké koledy. 

16:30 - Venkovská dudácká muzika Bedrník

Víte, proč dudáci při hraní chodí? Aby utekli otravnému zvuku ... Tento vtip rychle zapomeňte. Bedrník je už zkušeným souborem a jeho dudák je natolik kvalitní, že není třeba před ním utíkat. Dudácká muzika ale nejsou jen dudy, ale i housličky, basa, vozembouch a další nástroje.

18:00 - TRIO ROMANO

Původně měl od šesti večer hrát na kytaru Jaroslav Hutka, ale bohužel jeho vystoupení bylo z důvodu nemoci zrušeno. Náhradu našli organizátoři rychle. Trio Romano je složeno z romských, českých a balkánských muzikantů a stylově je ovlivněno španělským flamengem, maďarským čardášem, slovenským folklórem a francouzským swingem. Rozhodně netradiční zážitek. 
 

 


 

Kam dál?

BUDĚJOVICKÝ ADVENT: Středa přivede na náměstí folklórní soubor Úsvit...

středa, 7. prosince 2016, 08:38

Zatímco včera jsme na náměstí měli jen jednu kapelu, dnes toho bude více. Od hardrocku se navíc přesuneme k folku a coutry. Těšit...

Legendární pořad RockRádia Známka punku přebírá Mick Pixiess

úterý, 6. prosince 2016, 11:50

Už přes šest let se RockRádio chlubí – a jasně, že právem – nejmladším moderátorem v českym éteru. Robík a jeho punkový pondělní...

BUDĚJOVICKÝ ADVENT: Náměstím bude v úterý znít poctivý bigbeat v...

úterý, 6. prosince 2016, 10:00

Dnes nás na náměstí v rámci Budějovického Adventu čeká jen jedno vystoupení, ale i tak je na co se těšit. Na hlavním pódiu se...

KULTURNÍ TIPY: Harlej, Miro Žbirka, Marcela Holanová, kytarista...

úterý, 6. prosince 2016, 09:20

Rozbalte si první vánoční dárečky v podobě skvělých kulturních zážitků. Vánoční koncerty jsou v plném proudu, adventní trhy na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.