Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Filmová Černá věž rozdávala radost

 
úterý, 29. listopadu 2016, 20:05

Šestý ročník Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž je za námi, ale vzpomínky na uplynulý víkend jen tak nezmizí. Nebyl snad nikdo, kdo by domů neodcházel s úsměvem na tváři. Program plný filmové zábavy přilákal 400 návštěvníků. Nejenom díky nim tak budou mít děti s postižením z českobudějovického Centra Bazalka krásné a bohaté Vánoce.

První den festivalu nabídnul koncert filmové hudby a nezapomenutelnou atmosféru. Jihočeský univerzitní orchestr – Big Band si vysloužil sál plný diváků a závěrečný potlesk ve stoje. I ostatní části programu poutaly pozornost jak návštěvníků, tak autorů. Těch do Českých Budějovic dorazilo čtyřicet, aby v průběhu promítacích pásem představili své filmy a na závěr si přebrali ceny.

„Je skvělé sledovat, jak se festival těší stále větší oblibě autorů. Letos nám dorazilo přes 150 filmů
a bylo velmi těžké vybrat několik těch nejlepších, které budeme promítat. Dle reakce diváků se nám
to ale podařilo, na jejich tvářích bylo během sledování vidět velké zaujetí a široká škála emocí,“
komentuje ředitel festivalu Milan Pleva. K vidění byly různé žánry, od romantických filmů a komedií přes dokumenty, dramata, až k hororům, kterých letos přišlo nejvíce za celou historii festivalu.

Krom sledování filmů si návštěvníci mohli prohlédnout práci filmových maskérů či vyzkoušet dabing. Přestávky si lidé mohli vychutnat v Kině pro dva nebo focením s filmovými rekvizitami. Ochotně pózoval také Rumcajs, maskot letošního ročníku. Ten asistoval moderátorovi i při rozdávání cen.

Vyhlašování vítězných autorů začalo působivou hudební elektro-houslovou show Lenky Houslenky doplněnou o scénický tanec i capoeiru. Děkovné řeči autorů vždy přítomným dokáží, že Festival Černá věž se opravdu řídí svým mottem a dává šanci všem. „Film byl natočen na letním táboře a přihlásil jsem ho jen tak. Vůbec jsem nečekal, že by mohl vyhrát,“ odpovídal dojatě nejmladší účastník festivalu, čtrnáctiletý David Serédi.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na festivalu jakkoli podíleli. Členům mého organizačního týmu, účinkujícím, partnerům, autorům a hlavně návštěvníkům. Bez nich by festival nebyl tím, čím je, a my bychom nemohli dětem z Bazalky předat krásných patnáct tisíc korun. Děti navíc obdržely šek na sto tisíc korun od společnosti PCO – hlídací služba, což bylo nádherným překvapením i pro nás jako organizátory. Jelikož vím, že jdou peníze do dobrých rukou, těší mě to o to víc,“ uzavřel letošní ročník Milan Pleva.

Vítězové:                                              

Minutka:
Matúš Kochan – Usmej sa na mna.

Malý film:
Jáchym Bouzek – Crowd.

Velký film:
Štěpán Etrych – Dvě slova.

Mladá tvorba:
David Serédi – Holka z medové ulice.

Studentský film:
Marek Ciccotti – Snovej.

Cena diváků:
Marek Ciccotti – Snovej. 

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Potvrzeno! Příští rok v květnu zahrají v Brně americké rockové...

úterý, 29. listopadu 2016, 11:43

Americká rocková legenda Kiss vystoupí 20. května příštího roku na brněnském výstavišti. V České republice bude mít jediný...

BUDĚJOVICKÝ ADVENT: Dnes Zpěváčci z Arpidy a kapela Pěšáci

úterý, 29. listopadu 2016, 10:11

Na úterní dopoledne a večer jsou na hlavním budějckém náměstí připraveny jen dvě akce v rámci Budějovického adventu. Nejprve...

KULTURNÍ TIPY: Mrazivý týden nabídne Wohnout, Jakuba Smolíka, UDG,...

úterý, 29. listopadu 2016, 08:00

Kulturní nabídka tohoto týdne vás rozhodně rozehřeje. Nenechte si ujít koncerty výše zmíněných interpretů, Movember párty,...

Festival Dead End navštívila maďarská hvězda Ektomorf

pondělí, 28. listopadu 2016, 15:51

Dead End se v průběhu let vyvinul v největší crossoverový a metalový festival, který má brilantní organizaci a výbornou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.