Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olltega: Každá kapela je něčím originální

 
úterý, 22. listopadu 2016, 15:41

Skupina Olltega už je na scéně nějaký ten čas a vyprofilovala se v celkem silnou metal-coreovou kapelu, která nezapomněla na to, že sóla jsou důležitá pro dobrou muziku, stejně tak jako silné kompozice doprovázené kvalitní zpěvnou linkou. Oproti jiným kapelám se vyjímá i tím, že bicí neobsluhuje muž, jak bývá u metalových kapel zvykem, ale sličná dívka Samanta, kterou jsme přizvali k rozhovoru.

Ollteze se podařilo loni vydat první dlouhohrající album. Jaké z něj máte s odstupem času pocity a co plánujete dál?
Pravda je, že nám trvalo, než jsme album vůbec začali nahrávat. Chtěli jsme do všeho jít v kompletní sestavě a nedělat vše na etapy. Měli jsme po delší dobu problém se stálým obsazením postu basáka. Střídalo se to u nás jako ponožky. Každopádně nyní jsme spokojeni, a to nejen se stálým obsazením chybějícího článku, ale i proto, že jsme na album nahráli všechny věci, které si to po všech těch letech i dost zasloužily. Tlustá čára za první etapou Olltegy je tedy vytvořena. Nyní nás čeká nová éra a jistě bude zajímavá.

Co do zvukové stránky?
Upřímně, se zvukem je to v Čechách složitější. Naše snaha o zámořský zvuk lahodící uchu se maličko přiblížila, ale ještě to není úplně ono. Nebo jsme asi hodně nároční.

Ke skladbě Lyric jste natočili klip, objevil se někde jinde, než na YouTube? Má dnes smysl točit klipy v rámci undergroundu?
Ano, klip se objevil i na TV Rebel v rámci pořadu Czech Blade, poté klasika Facebook, Bandzone. Klip vnímáme jako takové dotažení celého alba... „Třešnička na dortu“, která k tomu taky patří. Natáčení klipu jako takového byla pro nás nová záležitost, ale už teď se těšíme na další.

Vaše texty jsou zajímavé. Kdo je jejich autorem a co se jimi snažíte sdělit? Zde se i zeptám, zda jste nepřemýšleli o přednesu v mateřském jazyce?
Autorem textu jsem já a zpěvák a kytarista Pager, který mimo jiné všechno převádí do anglického jazyka. Texty vznikaly několik let, to znamená, že měly čas se vykrystalizovat. V textech najdete to, co nás zasáhlo, co se nám (ne)líbilo. Každopádně v bookletu jsou všechny do posledního slovíčka uvedeny. V anglickém jazyce má ta naše hudba úplně jiný přednes… Pasuje to. Mimo to už dnes mluví/umí anglicky každá druhá osoba.

Máte ambice se dostat za hranice naší země?
Ano, ambice máme. Musíme nasbírat ještě nějaké šikovné kontakty a pak už tra-dá. (smích)

Metal-core má celkem silnou základnu fanoušků, ale mám pocit, že už se stal ohraným stylem vzhledem k tomu, že ho tady hrají všichni stejně bez nějaké výraznější invence. Snažíte se dělat něco jinak, být v něčem originální?
Každá kapela je něčím originální.

Jak jakožto zástupce něžného pohlaví snášíte impertinentní poznámky z řad muzikantů a fanoušků? Nemyslím to nikterak zle, ale vím, s kým hrajete a jací jsou fanoušci rockové muziky šprýmaři...
V pohodě. Nikdy jsme nebyla pohoršena či něco podobného. Asi jsem to nikdy neřešila, nějaké srandičky k tomu přece patří. Spíš se nyní setkávám s laskavými slovy od mužů i žen, což je fajn. Víte s kým hraju? Tak to se určitě shodneme, že jsou to opravdu galantní muži. (smích) Mimo to jsou to ti nejlepší parťáci na podiu při koncertech, na večírcích, ale i v osobním životě, a to i přesto (nebo právě proto), že jsme každý naprosto jiná osobnost. 

Napsal(a) Petr Junek
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Radůza, Vánoční hvězdy plné hvězd i festival Černá věž!

úterý, 22. listopadu 2016, 12:21

Vrchol týdne – Vánoční hvězdy 2016 – přiveze na jih Čech na 70 účinkujících, konkrétně třeba Vladimíra Hrona a Ilonu Csákovou....

V Českých Budějovicích vyroste nový kinosál

pondělí, 21. listopadu 2016, 19:03

Srdce filmového fanouška zaplesá. V Českých Budějovicích se objeví nový kinosál, i když pouze na pár dní. Promění se v něj Síň...

Druhý ročník dětské diskotéky láká na mnoho atrakcí, soutěže a...

pondělí, 21. listopadu 2016, 17:41

Již podruhé se v sobotu 26. listopadu v hale sportovního areálu HoSPORT ve Starých Hodějovicích uskuteční dětská diskotéka. Děti...

Dobroty, řemesla a také kluziště. Takový bude Budějovický advent

pondělí, 21. listopadu 2016, 15:55

Po roce je opět čas začít se připravovat na Vánoce. Pro někoho nejkrásnější svátky v roce, pro někoho obrovský stres. Advent bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.